Skocz do zawartości

Zawody ROBOMATICON 2011


Treker

Pomocna odpowiedź

ROBOMATICON 2011 - Ogólnopolski Turniej Robotów po raz pierwszy w Warszawie!

Zostały już niespełna dwa miesiące do rozpoczęcia Turnieju Robotów Mobilnych, znanego pod nazwą Robomaticon 2011, a pewnie nie wszyscy wiedzą, czym właściwie ów konkurs jest. Organizowana w Warszawie impreza ma stanowić swoistą odpowiedź na takie „sławy”, jak Sumo Challenge (organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Politechniki Łódzkiej SkaNeR) czy chociażby znany już od wielu edycji Robotic Arena (którego organizatorami są studenci z Koła Naukowego KoNaR Politechniki Wrocławskiej). Organizatorami konkursu Robomaticon jest grupa studentów Koła Naukowego Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej – Robomatic. Pierwsza edycja przeznaczona jest dla zawodników i widzów z całej Polski. W konkursie mogą brać udział drużyny kilkuosobowe, jak i indywidualni konstruktorzy. Jest to również miły sposób na spędzenie czasu dla rodzin, dzieci oraz tych wszystkich, którzy niekoniecznie znają się na robotyce amatorskiej a chcieliby obejrzeć zmagania uczestników. Z pewnością dla nikogo nie będzie to zmarnowany dzień!

Sponsorem Głównym przedsięwzięcia jest dobrze znany szwedzki dystrybutor sprzętu elektronicznego – ELFA. Pozostali sponsorzy to: National Instruments, Renishaw, Igus, Bosch Rexroth, wydawnictwo APA oraz współpracująca z Wydziałem Mechatroniki firma FESTO. Dzięki sponsorom pula nagród w konkursie wynosi ponad 10 000zł – z pewnością jest o co walczyć! Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma licencję oprogramowania LabView i wiele innych ciekawych gadżetów. Patronami medialnymi imprezy są m.in. jeden z największych portali robotyki amatorskiej – Forbot.pl, portal edukacyjny Interklasa.pl, Miesięcznik Naukowo-Techniczny Mechanik, Miesięcznik PAR, Polibuda.info, serwis studencki dlastudenta.pl, Robotyka.com oraz RadioAktywne.

W tym roku proponowane są uczestnikom cztery konkurencje. Dwie z nich znane są z pewnością każdemu bywalcowi tego typu zawodów - MiniSumo oraz LineFollower. Trzecia konkurencja, Micromouse, to wciąż nowość – Robomaticon 2011 będzie z pewnością jedną z pierwszych imprez w naszym kraju, gdzie będzie można na własne oczy zobaczyć zmagania mechanicznych myszy. Ostatnią konkurencją jest Freestyle ELFA – konkurencja, w której zdarzyć może się właściwie wszystko. Liczy się kreatywność i oryginalny pomysł.

Turniej zaplanowany jest na dzień 5 marca 2011 r. (sobota) i odbędzie się w budynku Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej przy ul. Św. Andrzeja Boboli 8. Początek konkursu przewidziany jest na godz. 9.00, jednak uczestnicy są zobowiązani stawić się pół godziny wcześniej w celu dokonania rejestracji robotów. Dla tych, którzy przyjeżdżają z daleka, przekazane będą specjalne informacje na temat najbliższych miejsc noclegowych. Na początku odbywać się będą zawody kwalifikacyjne. Po godzinnej przerwie obiadowej (13.00-14.00) rozpoczną się finały. Oficjalne ogłoszenie wyników wraz z przyznaniem nagród planowane są na godzinę 17:30. Jednak to nie koniec atrakcji! W celu rozładowania emocji pokonkursowych organizujemy wieczorem imprezę w mieszczącym się na Wydziale Klubie Mechanik, na którą zapraszamy wszystkich uczestników wraz z widzami.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat konkursu Robomaticon – zapraszamy na stronę internetową:

www.robomaticon.pl

Dyskusja o zawodach znajduje się w tym temacie:

https://www.forbot.pl/forum/topics37/robomaticon-2011-minisumo-micromouse-linefollower-freestyle-vt4679.htm

logowb.png

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.