Skocz do zawartości

FANUC Robotics otwiera swój oddział w Polsce


Master

Pomocna odpowiedź

Japońska firma FANUC Robotics której roboty przemysłowe osiągają wskaźnik niezawodności 99.99% otwiera swój oddział w Polsce. Utworzenie polskiego oddziału FANUC Robotics ułatwi korzystanie z wysoko zaawansowanej technologii zarówno obecnym (uzytkownicy 550 robotów) jak i przyszłym użytkownikom robotów w Polsce.

Polski oddział firmy FANUC Robotics, będzie kolejną inwestycją dynamicznie rozwijającej się organizacji FANUC Robotics Europe. W Polsce tworzony jest dział wsparcia technicznego, centrum szkoleniowe, magazyn części zapasowych oraz sale demonstrujące możliwości funkcjonalne i techniczne robotów FANUC. Utworzenie polskiego oddziału firmy FANUC Robotics jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie obecnych klientów w Polsce. Polski oddział w 100% oparty o polski personel zamierza w najbliższych latach zapewnić firmie FANUC Robotics pozycję największego dostawcy robotów przemysłowych w Polsce. Osobą odpowiedzialną za Polskę z ramienia FANUC Robotics jest Konrad Grohs, menedżer, od wielu lat doświadczony w automatyce i robotyce w Polsce.

W Polsce obecnie jest zainstalowanych około 550 robotów FANUC. W roku 2008 będzie zainstalowanych co najmniej 350 nowych robotów FANUC.

Do najważniejszych klientów FANUC Robotics w Polsce należą:

- OPEL (koncern General Motors) w Gliwicach – 150 robotów zastosowanych głównie w aplikacjach zgrzewania punktowego

- Kirchoff w Gliwicach - 122 roboty zastosowane do zgrzewania punktowego

- Sitech (koncern Volkswagen) w Polkowicach -67 robotów zastosowanych do spawania łukowego

Japońska firma FANUC jest od wielu lat uznawana za jedną z najefektywniejszych firm notowanych na tokijskiej giełdzie (W rankingu indeksu NIKKEI FANUC zarówno w 2006 jak i w 2007 roku zajęła drugą pozycję). Korporacja założona w 1956 roku przez Dr S. Inaba osiągnęła w ostatnich latach 63% udział w światowym rynku napędów i systemów sterowania w przemyśle maszynowym. Napędy i systemy sterowania są sercem, mózgiem oraz mięśniami współczesnych robotów przemysłowych. Dzięki temu, że aż 80% komponentów składających się na roboty FANUC jest wyprodukowanych we własnych zakładach FANUC w Japonii, roboty FANUC mogą poszczycić się ekstremalnie wysokim wskaźnikiem niezawodności (99,99%!).

Źródło : Robotyka

Niestety obrazki ta domena ma w formacie JPEG a jest ten format nie dozwolony więc nie mogę dodać bo go czyta jako PEG. [ Treker : JPEG nie jest równe JPG ] czyli nie mogę wrzucić pliku jpeg !!

** Komentarz dodany przez: treker: 2008-04-11, 20:20 **

Link do komentarza
Share on other sites

Twórca tego artykułu chyba nie słyszał o polskiej firmie Astor. Firma ta już w 2003 roku została autoryzowanym dystrybutorem produktów Fanuc Robotics, od 2007 roku zmieniając swój status na resellera robotów Fanuc Robotics.

Więcej: www.astor.com.pl

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.