Skocz do zawartości

Początki programowania RIDE 7 - > ZL27 (STM32F103VB)


toch88

Pomocna odpowiedź

[ Dodano: 22-02-2011, 23:57 ]

sorry za ten temat nie wiedziałem że to jest tylko IDE znalazłem Rkit-ARM , jednak prosiłbym nie zamykać tego postu będę opisywał moje etapy tworzenia, i edukacji, będzie to dla mnie bardzo pomocne.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Link do komentarza
Share on other sites

No tak małymi kroczkami jadę dalej:

Co zrobiłem:

No udało mi się skompilować w końcu ten program:

#include "stm32f10x.h" 
#include "stm32f10x_gpio.h" 
#include "stm32f10x_rcc.h" 
int main(void) 
{ 
GPIO_InitTypeDef GPIO_InitStructure; 

RCC_APB2PeriphClockCmd(RCC_APB2Periph_GPIOD, ENABLE); 

GPIO_InitStructure.GPIO_Pin = GPIO_Pin_8; 
GPIO_InitStructure.GPIO_Speed = GPIO_Speed_2MHz; 
GPIO_InitStructure.GPIO_Mode = GPIO_Mode_Out_PP; 
GPIO_Init(GPIOD, &GPIO_InitStructure); 

GPIO_SetBits(GPIOD, GPIO_Pin_8); 
while (1) 
{ 
} 
} 

No i chociaż nie wiele wiem już jest coś lepiej z mojej wiedzy C++ i lat programowania stronek połapałem się w tych bibliotekach, ale przeraża mnie ogrom tych wszystkich urządzeń, czy naprawdę robię to taką różnice miedzy STM32F103F VB a RT np?

Mam kilka pytań:

-skopiowałem wszystko co posiadałem pod adresem C:\Program Files\Raisonance\Ride\Examples\ARM\ST\STM32Lib-v340

(tj wszystkie pliki o jakie buntował się kompilator) szczerze mówiąc nie wiem jaką różnicę jest miedzy tymi dwiema bibiotekami STM32Lib-v340 a STM32Lib-v203 jeżeli ta druga różni się tylko tym że jest starsza to po co jest dodawana do pakietu bibliotek??

Coś czytałem o CMSIS czyli taki uniwersalny hmm framework? dla rodziny Cortex? czy to jest tak że CMSIS jest częścią bibliotek wyżej wspomnianych ?

-Czym się różnią STM32F10x Standard Peripheral Library od tej STM Firmware Library czy tylko tym że są rozwijane przez różne firmy? i różnią się złożonością? którą lepiej wybrać?

o ile wiem ta pierwsza posiada wyżej wspomniany CMSIS dzięki któremu wszystko jest zestandaryzowane, a drugi jest rozwijany bodajże przez w firme ST microelectronis

Ok

To by było na tyle gwoździem mojego problemu jest fakt następujący skoro wszystko skompilowałem wypadałoby to wszystko wysłać, no dobra ale w jaki sposób? skoro program krzyczy mi że nie mam sterowników i nie może włączyć R-Linka.

Mam korzystać z RFlashera czy jak bo znowu wykorkowałem ...

Korzystam z programatora ZL30 J-TAG

[ Dodano: 23-02-2011, 19:38 ]

dobra wykumałem że coś jest nie tak z J-Tagiem znaczy z jego instalacją, zatem wziąłem się za jego instalacje... ale kurde znowu coś ;/ parze sobie na mój programator nie działa dioda hmm możliwe że to wina sterowników...

Znalazłem w katalogu Ride 7 -> drivery mówię sobie hurra w końcu przeniosę moje wypociny na świeżutką pamięć FLASH ... nie muszę mówić że tak się nie stało 🙁

Podczas instalacji zwykłego kontrolera USB wyskakuje błąd cóż począć robię , prawo w lewo , odistalowuje wszystko co się da tzn DP od USB starego JLinka nie mogę usunąć gdyż nie widzi już ścieżki ;/

No ale ok wchodzę sobie w MS_WinUSB_Xp_Vista (mam Xp Sp3 bodajże) no i zonk ... jeżeli instaluje go z Dos'a to widnieje błąd że urządzenie nie jest podpisane ;/

Jeżeli instaluje z kreatora dodawania sprzętu wykryło mi WIN RLink Classic ale pisze że plik INF ma źle napisaną obsługę 🙁

Poradzicie coś?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.