Skocz do zawartości

REETI twoim centrum multimedialnym!


tommerg

Pomocna odpowiedź

REETI twoim centrum multimedialnym!

InnoRobo, targi robotów, które miały miejsce w Lyonie, we Francji w dniach 23-25 marca ujawniły nam nowy, interesujący projekt francuskiej firmy Robopec. REETI, bo tak właśnie nazywa się ten produkt, ma być ogólnodostępną, opartą na licencji open source, łatwo łączącą się z komputerem, platformą rozwojową dla robotów.

Jak dotąd, za pomocą jej prostego interfejsu dostępne jest jedynie kilka prostych aplikacji. ROrganizer pomoże nam w zarządzaniu własnym czasem tworząc plan dnia, czy też przypominając o wcześniej ustalonych spotkaniach, podczas gdy inna aplikacja umożliwi nam oglądanie strumienia video prosto z oczu REETI na iPhonie lub iPadzie. Możliwe jest nawet przekręcanie głowy robota by się dokładniej rozejrzeć przechylając jedynie nasz telefon komórkowy.

REETI jest robotem stacjonarnym, ale może poruszać głową, oczami, powiekami, uszami czy ustami. Jego twarz wykonana jest z miękkiego silikonu, który jest w stanie odpowiednio się deformować wykrzywiając usta w grymasie czy się rumieniąc. Dwie niezależne kamery (po jednej w każdym oku) pozwalają robotowi widzieć, a rozmieszczone na twarzy czujniki poczuć dotyk.

Robot wyposażony jest również w oprogramowanie przypominające program do edycji video, umożliwiający ustawienie chwilowego ożywienia mimiki roboty czy poruszenia głową posługując się linią czasu. Baza gotowych projektów pozwala na szybkie rozpoczęcie zabawy z tym trybem, jeżeli nie chcemy tworzyć wszystkiego od podstaw. W przypadku, gdy chcemy by robot coś nam powiedział, wystarczy wpisać tekst w odpowiednim polu programu, a oprogramowanie text-to-speech zajmie się resztą.

REETI wygląda podobnie jak jego hiszpański odpowiedni AlSoy1, choć ukierunkowane są na różne grupy demograficzne (AlSoy1 sprzedawany jest bardziej jako zabawka, mająca jednocześnie edukować). Miejmy nadzieję, że tego typu projekty na stałe zakorzenią się wśród rzeszy programujących i nadal będą się szybko rozwijać.

Źródło: http://www.plasticpals.com/

Link do komentarza
Share on other sites

Kiedyś roboty wyglądały tak że było mnóstwo przewodów często podłączone do zewnętrznego zasilacza, często była odsłonięta mechanika. A teraz takie roboty cieszą oko. Robotyka jest to dział który bardzo szybko się rozwija.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.