Skocz do zawartości

Sacros naśladuje ludzki taniec!


tommerg

Pomocna odpowiedź

Sacros naśladuje ludzki taniec!

Ben Stephens z firmy CMU miał niedawno okazję przedstawić swoje nowe dzieło – Sarcosa. Sarcos to humanoidalny robot, który z pomocą swojego systemu motion capture może chociażby nauczyć się tańczyć. Oczywiście jeżeli te dzikie ruchy robota możemy nazwać tańcem 😉. Co jednak najważniejsze podczas tych dynamicznych ruchów robot bez problemu utrzymuje równowagę próbując jednocześnie jak najlepiej oddać ruchy człowieka.

W środowiskach naturalnych dla człowieka, utrzymanie równowagi jest dla robotów nie lada wyczynem. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą przypadkowo potknąć się czy zostać przez kogoś popchniętym. Ważne jest, by roboty służące do czystej rozrywki były w stanie poradzić sobie z tym problemem. Próbuje się uniknąć możliwości uderzenia czy nawet przygniecenia kogoś przez urządzenie, które nawet przy niewielkiej nierówności terenu może nie potrafić odpowiednio zbalansować ciężaru swojego ciała. tym celu, Ben uczy Sarcos’a by radził sobie w podobny sposób jak ludzie, robiąc krok do przodu.

Miejmy nadzieje, że tego typu badania znajdą rozwiązanie dla problemów robotów z równowagą. Na pewno sprawiłoby to, że piłka nożna czy sztuki walki z użyciem humanoidalnych robotów stałyby się znacznie bardziej interesujące.

Źródło: http://spectrum.ieee.org/

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.