Skocz do zawartości

[Sprzedam] Zasilacz szum <28mv rms, zasilacz stabilizowany bec 3a n~80


Pomocna odpowiedź

Mam do zaoferowania zasilacz o następujących parametrach:

- maksymalny prąd ciągły: 3A

- wymiary: 36*29*12mm

- masa: 10.5-11g (radiator to dodatkowe 1.7g)

- wszystkie elementy i ścieżki znajdują się na jednej stronie, przez co można go całkowicie bezpiecznie montować bezpośrednio na ścieżkach, a nawet ponad elementami.

Z naklejonym radiatorem wytrzymuje minimum 10 minut(dłużej nie sprawdzałem, ale temperatura była stabilna) obciążony stałym prądem 3A, jednakże się nagrzewa. Temperatura jest jedynym ograniczeniem jeśli chodzi o czas obciążania na maksimum.

Poniżej porównanie zasilacza z zasilaczem Turnigy 5A (8-26v) SBEC for Lipo:

Mój (Vin = 15.6V):

Zakłócenia(RMS): 0A: 4.7mV, 1.4A: 27.3V, 2.7A: 27.9mV

Sprawność: 1.4A: 82%, 2.7A: 78%

Napięcie: 0A: 4.95V, 1.4A: 4.94V, 2.7A: 4.93V, można przeciążać >3A, ale jest to niewskazane na dłuższy czas - przy czym chwilowy pobór nieco przekraczający 3A (np. w momencie szarpnięcia silnika) nie wpływa znacząco na jego działanie. W przypadku przegrzania stabilizator się wyłączy.

Turnigy:

Zakłócenia(RMS): 0A: 5.1mV, 1.34A: 140V, 2.5A: 110mV

Sprawność: 1.34A: 63%, 2.5A: 56%

Napięcie: 0A: 5.06, 1.34A: 4.75V, 2.5A: 4.6V, przeciążanie jest niewskazane, już przy 2.5A serwomechanizmy mogą nie działać poprawnie.

Posiada możliwość dolutowania zewnętrznego potencjometru służącego regulacji napięcia w miejscu zaznaczonym na schemacie.

Napięcie wejściowe: max 30V (wliczając mały zapas) przy mniejszej pojemności wejściowej, lub 25V (lub 20-22V odpowiadające 5S LiPo jeśli układ będzie mocno obciążany i będzie się nagrzewał) przy większej pojemności.

Sprzedaję bez przylutowanych przewodów. Proszę o podanie interesującego maksymalnego napięcia wejściowego oraz napięcia wyjściowego (które jestem w stanie dobrać z niedokładnością <5-10%, minimum 1.35V, maksimum 24V).

Cena:

- 10zł płytka (bez elementów)

- 20zł płytka + elementy, niepolutowane, rezystory do ustawiania napięcia z zapasem

- 30zł polutowany zasilacz, bez przewodów, bez radiatora

+5zł radiator (do naklejenia u góry, zalecany przy długotrwałym obciążaniu dużym prądem. Nie zwiększa maksymalnych wymiarów zasilacza)

Wysyłka wg. cennika poczty (doliczyć 20%+20g na pakowanie). Polecony (inne na własną odpowiedzialność), przedpłata.

Ze względu na parametry i wymiary jest to idealne rozwiązanie do LFów. Oprócz tego nadaje się do zastąpienia uszkodzonych zasilaczy w niektórych urządzeniach, kiedy jest dostępne napięcie stałe, ale o zbyt dużym napięciu (np. dla routerów).

Nie ponoszę odpowiedzialności za nieprawidłowe użytkowanie, błędne podłączanie zasilania bądź obciążenia, pracę w ekstremalnych warunkach (zalecane warunki umożliwiające chłodzenie się układu, nie wystawiać na nadmierną wilgotność). Nie ponoszę również odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia powstałe podczas użytkowania - nie należy się żadnych spodziewać, ale ładowarki na tym zasilaczu nie polecam robić, o ile się nie ograniczy w inny sposób prądu i nie upewni się odnośnie napięcia.

Mam również parę sztuk analogicznego zasilacza, ale umożliwiającego regulację prądu oraz napięcia za pomocą potencjometrów, pomiar prądu. Jest o 5mm grubszy (nie licząc potencjometrów), 5-6g cięższy, płytka dwustronna, sprawność o 2-5% niższa. Napięcie wejściowe max. 24V, cena polutowanego to 50zł razem z dwoma potencjometrami, proszę dać znać czy jest zainteresowanie. Bardzo dobrze nadaje się na zasilacz warsztatowy.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.