Skocz do zawartości

[GPS][FGPMMOPA4]Brak danych.


kubov

Pomocna odpowiedź

Witam,

Posiadam odbiornik GPS FGPMMOPA4 (datasheet). Podłączyłem linie OUTPUT (pin 4) do linii RX mikrokontrolera ARM LPC1343, i debugowałem najprostszy program testowy do UARTU, który odbiera znaki z RX i przesyła je z powrotem, z tym, że ja zmieniłem wysyłanie z powrotem przez UART na wyświetlanie do konsoli jtag (printf). Rzecz w tym, że do LPC1343 nie trafiają ŻADNE dane. Na linii OUTPUT układu GPS, pojawiają się różne stany od 1.8 do 3V, układ zasilany oczywiście z 3.3V.

#include "LPC13xx.h"
#include "uart.h"
#include <stdio.h>

extern volatile uint32_t UARTCount;
extern volatile uint8_t UARTBuffer[BUFSIZE];

int main (void) {
  /* Basic chip initialization is taken care of in SystemInit() called
   * from the startup code. SystemInit() and chip settings are defined
   * in the CMSIS system_<part family>.c file.
   */

 /* NVIC is installed inside UARTInit file. */
 UARTInit(9600);

 while (1) 
 {				/* Loop forever */
if ( UARTCount != 0 )
{
  LPC_UART->IER = IER_THRE | IER_RLS;			/* Disable RBR */
  printf("%s\n",UARTBuffer);
  UARTCount = 0;
  LPC_UART->IER = IER_THRE | IER_RLS | IER_RBR;	/* Re-enable RBR */
}
 }
}

Obsługą odbierania danych zajmuje się przerwanie, które wrzuca ilość odebranych danych i je same pod adresu zmiennych kolejno, UARTCount oraz UARTBuffer.

Oczywiście obie masy układu są podłączone, nie ma żadnej zewnętrznej anteny, czy miał ktoś podobny problem? Jak go rozwiązać?

Link do komentarza
Share on other sites

Może na początek podłącz moduł przez np. FT232 do komputera żeby sprawdzić czy on w ogóle jest sprawny. To że nie działa może być np. skutkiem błędnego skonfigurowania UARTA. Moduł nadaje z prędkością 9600, masz taką ustawioną? Zobacz jeszcze co się dzieje na pinie RESET modułu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.