Skocz do zawartości

Podłączenie czujników MMA7455L i HMC5883 pod jeden UC


Mateusz

Pomocna odpowiedź

Witam.

Moglibyście rzucić okiem czy dobrze podłączyłem te dwa czujniki? Obra mają przesyłać dane po I2C. Z tego co wiem mogą mieć wspólna szynę sygnałową ponieważ i tak każde urządzenie powinno być wywołane zanim zacznie nadawać. Więc nie powinno być kolizji.

Oczywiście UC nie jest leszcze podłączony pod żadne zasilanie itp 🙂 Na razie zależy mi tylko na podłączeniu czujników.

Link do komentarza
Share on other sites

Komunikacja I2C wyglądaja dobrze, ale reszta już nie za bardzo.

W HMC5883L masz DVDD podłączone tylko przez kondensator przy C1 do GND ?

Pin 2 to analogowe zasilanie i je filtruj, pin 13 (i ja mam też pin 4) to cyfrowe zasilanie IO i tam dasz jeden 100nF, ale dlaczego to podłączyłeś do C1???).

Dalej nie sprawdzałem. Przejrzyj jeszcze raz na spokojnie sposób podłączenia wszystkich wejść obu układów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No rzeczywiście namieszałem 😃

Teraz jest podłączone i sprawdzone tak jak w nocie 🙂 Nie mam pewności co do podłączenia MMA7455L pinu IADDR0. Bo widziałem dwa różne schematy w jednym był podłączony do VCC a w drugim do GND. Chodzi o zmianę adresu czujnika ?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, to jest zmiana adresu czujnika. Unikasz w ten sposób problemów gdyby na jednej szynie miały być dwa akcelerometry, albo jakieś inne urządzenie o takim adresie.

Tylko wg. dokumentacji to nie jest włączone standardowo w tych akcelerometrach. Szczerze mówiąc nie używałem ich, więc trudno mi się dokładnie do tego ustosunkować.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.