Skocz do zawartości

Kwadrokoptery teraz sterowane także za pomocą Kinecta!


tommerg

Pomocna odpowiedź

Kwadrokoptery teraz sterowane także za pomocą Kinecta!

Naukowcy pracujący na FMA (Flying Machine Arena) należącej do Politechniki Federalnej w Zurychu zaprezentowali właśnie filmik ze swoim nowym osiągnięciem: możliwością kontroli ich kwadrokopterów jedynie za pomocą rąk. Wszystko za pomocą Microsoftowego Kinecta, który po raz kolejny pokazuje, że nie przydaje się wyłącznie do gier!

Do tej pory odwiedzający FMA sterowali urządzeniami za pomocą tzw. Magicznej Różdżki, jak ta ukazana na ilustracji powyżej. Teraz kontrolowanie małych kwadrokopterów ma być znacznie bardziej naturalne i intuicyjne.

Zmieniając troszeczkę temat, kwadrokoptery nie zawsze działają tak idealnie jak prezentuje się to na poszczególnych filmikach. Zdarza się także dużo śmiesznych i ciekawych wpadek. Na szczęście zespół pracujący nad tymi niesamowitymi robotami nie wstydzi się swoich błędów, co też pokazali dzieląc się z nami tą oto kompilacją nieudanych prób 🙂.

Źródło:

* Interaction with a Quadrotor via the Kinect

* Epic Quadrotor Fails Caught on Video

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.