Skocz do zawartości

Laser sensor dla sumo robota


indiana

Pomocna odpowiedź

indiana, czyżbyś robił coś podobnego do Parazit'a (

) ? Myślę, że mógłbyś napisać maila do konstruktora tego i zapytać, coż to tam za sensor ma zamontowany (jest to konstruktor Master of Disaster, czyli na stronie balticsumo dane kontaktowe jakieś powinny być).
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedzi! 🙂

Bobby, robie wlasnie cos takiego jak Parazit. on uzywal senory laserowe. Ale jakie doklanie, dla konkurencji on tego chyba nie powie 👹 fajnie byliby nawei i lepsze niz u niego 💡

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

indiana, z tego co wiem, to konstruktor jest bardzo otwarty ze swoimi pomysłami, przynajmniej nienajnowszymi - master of disaster jest cały szczegółowo opisany w internecie, więc taką informację jak typ/model czujnika zastosowanego w robocie pewnie by przekazał 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wielkie dzięki Bobby za linka. Potwierdziło się moje jedno przypuszczenie co do japońskich sumo. Prowadzę już pracę nad wprowadzeniem tego w życie (nie, nie chodzi o magnesy) 😃. Co do konstruktora to potwierdzam, że jest bardzo otwarty. Nie wiem z czego to wynika- czy z chęci bardzo dużej współpracy i szerzenia postępu czy też z pewności siebie, że i tak nikt nie zrobi lepszego w Europie (a tu się pomylił).

Link do komentarza
Share on other sites

bobby dzieki za linka. master of desaster to juz starszy pan 😃 parazit jest duzo szybszy

barto@ jakie twoje przypuszczenie o japonskich sumo? podobno ten konstruktor pomaga zrobic sumo popularnym "sportem" i otrzymuje tez duzo od sponsorow... masz zamiar wygrac w nastepym roku przeciwko niemu 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Barto, chodzi o podnoszenie poziomu konstrukcji w Europie raczej, cała ichniejsza ekipa jest bardzo otwarta - wystarczy spojrzeć poniżej:

http://www.balticrobotsumo.org/default.asp?itemID=31&itemTitle=Build%20your%20own%20MiniSumo

http://www.balticrobotsumo.org/default.asp?itemID=30&itemTitle=Build

https://picasaweb.google.com/117249159027424923020/EKRMS102

I na koniec cytat:

I think this article might be useful for our robotic community, because it will help you to build better, stronger, faster robots. More, more robots!

🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie chce robić offtopu, ale odpowiadając na pytanie. Walczyłem z Wolfem i wygrałem bez większego problemu. Jednakże oni bardzo mają parcie na poziom japoński, osiągalny jedynie z magnesami neodymowymi i metalowymi ringami, ale to już historia na zupełnie osobny temat.

Co do moich przypuszczeń 😉- jak się uda zrobić to pokażę na zawodach. Narazie nie ma się czym chwalić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.