Skocz do zawartości

Tworzenie modułów


Kozy

Pomocna odpowiedź

Witam,
chciałbym się spytać jak wygląda sprawa tworzenia modułów elektronicznych do robotów. Tworzycie wszystko sami? Korzystacie z gotowych schematów? Kupujecie gotowce?

Tak sobie pomyślałem, że fajną sprawą np. byłoby kupienie taniego lapka i to już fajny moduł ze wszystkim, wgrać tylko system mało awaryjny lub napisać samemu mini systemik na jakimś gotowym jądrze.

A jak tworzycie sami moduły to skąd wiecie, że to akurat tak będzie działać, a nie inaczej? Są jakieś symulatory? Może jakieś kursy? Ogólnie mam pojęcie co to dioda, rezystor, tranzystor..., ale nie wiem jak to połączyć żeby coś ciekawego robiło.

Jeszcze tak mi przyszło do głowy. Jak wygląda sprawa z JAVA, bo JAVA odpala się w bytecode i jak do tego ma się elektronika?

Link do komentarza
Share on other sites

Kozy mikrokontrolerze 😉 uC to skrót od: u - jednostka mikro, a C - skrót od angielskiego słowa controller 😉

Co do modułów to zależy od ciebie czy chcesz wydawać kasę nie potrzebnie na coś co jesteś w stanie zrobić sam 🤣 Ja zawsze sam robiłem i jestem z tego zadowolony, choć trzeba mieć cierpliwość i fundusze 😉

Jeśli chodzi o sterowanie. To jak najbardziej może być to laptop + port szeregowy (RS232).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

odp. na pytanie wirtualna maszyna na avr a bardziej raczej na atmega8 atemaga32 to nanoVM z obsługa gotowych modułow typu sonar enkoder lcd mostek h opis w/w wynalazku na jest stronce masz opisane po angielsku co to jest jak to działa i jak to połonczyc z elektronika 🙂 a zamiast kupowac całego prado zernego laptopa to bardziej sie opłaca kupic router np. tp-link mr32xx jest wystarczajacy do naszej robotyki 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Tyle tylko, że do sterowania np. silnikami i tak potrzebujesz dodatkowej płytki oprócz laptopa. I o ile nei będziesz się bawił w złożone obliczeniowo zagadnienia, typu przetwarzanie obrazu, to ten laptop do niczego Ci się nie przyda.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.