Skocz do zawartości

BASCOM


pablopawel

Pomocna odpowiedź

To ostatnio bardzo się modne - napisać na forum i czekać aż ktoś nam wszystko jak na tacy poda. Po co się męczyć? Trzeba by pomyśleć.

Ale niech będzie. wchodzisz na www.edw.com.pl i tam masz kurs i płytki.

Link do komentarza
Share on other sites

Ostatnio bardzo modne zrobiło się pisanie głupot.

Ale niech będzie:

Chodzi Ci o BASCOM College?? Już to przerabiałem- za stare, pisze, żeby ściągnąć BASCOM LT Demo, jak tego już dawno nie ma.

Bez urazy, ale jak masz pisać coś bez sensu to w ogóle tego nie pisz, albo najpierw sprawdź.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

OK. Szukam schematów, ale nie w formacie pdf, bo ich nie można przekopiować, a nice chce mi sie ich projektować od nowa w programie.

A szukam KOMPLETNEGO kursy BASCOMa, po którym będę mógł napisać swój własny program.

Pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Tamta ma troszkę wyższy poziom. Lepiej poszukaj "Mikrokontrolery dla początkujących" Piotra Góreckiego. Sam się z niej kiedyś uczyłem 😉 Naprawdę mogę ją polecić.

Link do komentarza
Share on other sites

"Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku Bascom" Marcin Wiązania to dobra książka , na niej nauczyłem się BASCOM'A.

Jednak zgodzę się z abxyz, lepiej od razu wsiąść się za C.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja,

dla uC AVR (np. atmega ) używam avr-gcc ( pod windows pakiet http://winavr.sourceforge.net/ );

podobnie dla uC ARM używam arm-gcc( pod win. pakiet http://www.siwawi.arubi.uni-kl.de/avr_projects/arm_projects/ );

dla uC 8051 SDCC ( http://sdcc.sourceforge.net/ ) - tyle, że obecnie 8051 to już chyba historia;

dla układów PIC (np 16F84A) HI-TECH PICC-Lite ( http://microchip.htsoft.com/products/compilers/PICC-lite.php )

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem totalny świeżak .

Na pierwszy rzut oka Bascom mi bardziej pasuje . Duża przepaść między nim a C ? Czy czegoś nie da się napisać w Bascomie ?

Link do komentarza
Share on other sites

Tak w Bascomie nie napiszesz np. obsługi Telewizora przez sygnał antenowy ( zresztą w C też będzie ciężko ) wyświetlanie obrazów etc. ogólnie chodzi o to że zazwyczaj programy w Bascomie ogranicza albo za duża waga pliku wynikowego albo za długi czas działania czy też niemożność dokładnego określenia czasu wykonywania instrukcji.

abxyz ma racje zacznij od C w moim mniemaniu dla początkującego najlepiej użyć połączenia AVRGCC + AVRSTUDIO nie trzeba się męczyć z makefile a jak jesteś naprawdę ambitny to asm i jedziesz ten język wcale nie jest trudny jeśli masz głowę na karku.

Przepaść między Bascomem a C ( ogromna !!! ) nie no nie jest aż tak źle ale lepiej przeskoczyć z C na Bascoma niż na odwrót.

Taka rada na początku najlepiej jeśli idzie o programowanie stawiać sobie kłody pod nogi niż iść po prostej drodze.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.