Skocz do zawartości

Biblioteka FANN


danioto

Pomocna odpowiedź

Hej,
czy udało się komuś skompilować bibliotekę FANN pod Windowsem? Używam MSVisual i w żaden sposób nie mogę jej skompilować, cały czas krzyczy coś na temat eksportu bibliotek dll i mimo, że szukałem informacji w necie na ten temat, to wszystkie podpowiedzi póki co nie dały rezultatu. Ma ktoś jakieś doświadczenia, którymi mógłby się podzielić?

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko dlaczego chcesz ją kompilować? Są binarki (w katalogu bin), więc problemu niet .

cały czas krzyczy coś na temat eksportu bibliotek dll

Nie jest dostatecznym opisem problemu.

Jeśli więc dalej masz straszną potrzebę przekompilowania FANN, to musisz dostarczyć więcej szczegółowych informacji o błędzie.

Takich jak: Która wersja Visual Studio, czy to C++ czy chcesz kompilować bindingi do .NET, dokładny komunikat błędu itd.

BTW. Nie rozumiem, czemu (szczególnie początkujący) mają jakąś manię kompilowania softu ze źródeł. Powody są 2.

1. Bo muszę - ale w 97,9903% przypadków nie musisz.

2. Bo chcę się nauczyć - ale jeśli chcesz się nauczyć, to powinieneś właśnie czytać każde dostępne README, INSTALL, HOW_TO_BUILD i inne pliki zwykle dostarczane do open-source, nie wspominając o manualu kompilatora, ponieważ kliknięcie zielonej strzałki daje rezultat, tylko przy domyślnych projektach.

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko dlaczego chcesz ją kompilować?

Dlatego, że na stronie FANN'a w zakładce 'Installing FANN' jest napisane:

FANN >= 1.1.0 includes a Microsoft Visual C++ 6.0 project file, which can be used to compile FANN for Windows. To build the library and examples with MSVC++ 6.0.
Nie rozumiem, czemu (szczególnie początkujący) mają jakąś manię kompilowania softu ze źródeł.

Może dlatego, że każdą najlepszym sposobem do integracji danej biblioteki z używanym środowiskiem jest jej kompilacja. Tak samo jest z OpenCV i wieloma innymi bibliotekami.

Nie jest dostatecznym opisem problemu.

Skoro to, co napisałem nie jest dla Ciebie wystarczającym opisem, to znaczy, że nie spotkałeś się tak na prawdę z tym problemem, ba, nawet nie wpisałeś głupiego 'fann dll export' w google, bo wyniki to głównie ten sam problem, co miałem ja.

Jeśli więc dalej masz straszną potrzebę przekompilowania FANN

Nie mam. Nowa wersja biblioteki (2.2.0) załatwiła sprawę. Wszystko śmiga jak powinno.

97,9903%

Dokładny jesteś. Musisz być doświadczonym pomagaczem w sprawach biblioteki FANN.

Miałem wrażenie, że to była bardziej próba zjadu niż pomocy, więc następnym razem daj sobie spokój.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie rozumiem dla czego walczysz z FANN pod windows. Skompilowanie tej biblioteki pod uniksami jest banalne, a wielu systemach/dystrybucjach FANN jest dostępny z repo. Kompilowałem tą bibliotekę na linuksach i solaris - działała out-of-the-tar.gz.

Niepotrzebnie komplikujesz sprawę już na samym początku wybierając "mniej uczęszczaną alternatywę" w przypadku bibliotek takich jak FANN - czyli kompliatory ms. O ile mnie pamięc nie myli VC6 jest dość starym kompilatorem (rok wydania 1998), mniemam że używasz czegoś "świeżego" - MS nie przejmuje się za specjalnie kompatybilnością wsteczną.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiem, zdaję sobie z tego sprawę. Póki co kurczowo trzymam się Windowsa, ponieważ mam tutaj programy, których nie mam odpowiedników pod linuxem (AutoCAD, SolidWorks, Matlab)... Ale wiem, że przejście na Linucha jest nieuniknione, chociażby z powodu ROS'a. W każdym razie ta nowsza wersja FANN'a jest już lepiej przystosowana do Windowsa, także nie ma aż takiego problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Cała sztuka to dobór odpowiednich narzędzi do pracy którą masz wykonać. Programuje się - znacznie wygodniej pod uniksami, pracuje "w grafice" na makach, gra na windows 😉

FANN ma się świetnie w pythonie, tak btw 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.