Skocz do zawartości

Ni-MH czy się nada ???


zuba1

Pomocna odpowiedź

WITAM.W szafie wygrzebałem akumulatorek ze starego samolotu "piper club j-3" czy jakoś tak

teraz napis z akumulatorka

KAN Ni-MH 8.4v 7xAAA600mAh przypomina ten http://www.alibaba.com/product-gs/338695424/8_4V_600mAh_NiMH_AAA_rechargeable.html

i tu pojawia się pytanie :

1.czy nada się do napędu 2xpololu 50:1?

2.czy zasili jednocześnie 4 czujniki sharp 340k?

3.na jak długo starczy ta bateria (czy przetrzyma jedne zawody minisumo ≈20 zawodników?

Wiem że te pytania są banalne ale się na tym nie znam.

Nie piszcie żebym wziął li-pola bo nie chcę ich używać.

Link do komentarza
Share on other sites

zuba1:

1) Jeśli napięcie będzie powyżej tych 7V to nie powinno być problemów

2) Sharpy cyfrowe 340K pobierają 28mA sztuka. Mnożysz razy cztery i finito 😉

3) Teoretycznie powinien wytrzymać. Ni-MH można chyba rozładowywać na maxa, ale nie pamiętam jak to było z tymi akumulatorkami. Przygotuj się jednak na konieczność ładowania akumulatora, bo może takowa wystąpić. Jako tako nie da się obliczyć na ile starczy, bo pobierany prąd będzie się zmieniał. Mimo to możesz spróbować policzyć to mniej więcej tak: Pojemność akumulatora (mAh)/pobierany prąd (mAh) = czas pracy robota (h)

Link do komentarza
Share on other sites

1.Zwykłe Pololu uciągnie bez problemu, HP już niekoniecznie (o ile nie są to jakieś specjalne modelarskie to HP nie uciągnie z pewnością)

2.Sharpy to nie problem jak i reszta elektroniki cyfrowej

3.Zależy od programu itd, ale pamiętaj, że akumulator traci napięcie z czasem i nawet jak przetrzyma całe zawody, to robot z walki na walkę będzie coraz słabszy. Myślę, że bez szarpania silnikami ok. 30minut pojeździsz, ale na zawodach czy tak doradzam ładowanie jak najczęściej się da 🙂

Inna sprawa, że jak to są stare akumulatory to ich parametry mogą być już dużo słabsze niż na początku, albo możesz mieć wręcz problem z ich naładowaniem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.