Skocz do zawartości

pyraminx

Users
  • Zawartość

    25
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    3

pyraminx zajął 1. miejsce w rankingu.
Data osiągnięcia: 25 listopada 2015.

Treści użytkownika pyraminx zdobyły tego dnia najwięcej polubień!

O pyraminx

  • Urodziny 29.07.1992

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Lubliniec
  • Zawód
    Uczeń
  • Moje zainteresowania:
    Elektronika

Osiągnięcia użytkownika pyraminx

Wynalazca

Wynalazca (6/19)

  • Za 5 postów
  • Za 25 postów
  • Młodszy Juror
  • Wschodząca gwiazda
  • To już rok!

Odznaki

18

Reputacja

  1. Hej, wybaczcie, że na ostatnią chwilę bo się nie mogłem zdecydować czy warto brać udział bo niestety zbyt wiele zajęć dodatkowych podjąłem na święta... no ale jednak jest. Taniec hexapoda 😃 Bardzo ubogi, ale co tam niech się porusza trochę i spali niepotrzebne kalorie 😃
  2. Haha, to samo powiedziałem mojemu kamerzyście 😃
  3. No to i ja się dołączę do zabawy. Przy okazji chcę wam podziękować bo przynajmniej znów ruszyłem prace z moim Hexapodem 😃 Koślawo bo koślawo, ale ręczna manufaktura nie jest w stanie powycinać dokładnie wszystkich elementów... Jedyny plus to taki, że szczypce idealnie się nadały do zamontowania uchwytu na pisak. Efekt końcowy Zamontowanie pisaka
  4. A ja bym chciał przedstawić sposób podłączenia silnika krokowego. Fakt faktem będą tu 3 schematy (zamienniki) ale problem pojedynczy i będzie uniwersalny na wyposażenie warsztatowe. Model silnika krokowego jeśli ktoś potrzebuje to 28byj-48, jednak może być każdy inny. Dodatkowo dodaję bibliotekę do danego krokowca. Wykorzystanie układu ULN2803A: Porty wejściowe i wyjściowe pozwierane ze sobą parami aby uzyskać wyższą wydajność prądową pojedynczego kanału. Wykorzystanie tranzystorów bipolarnych: Należy pamiętać, że tranzystory bipolarne są sterowane prądem dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór tranzystora o właściwym wzmocnieniu, w przeciwnym razie coś pójdzie z dymem. Wykorzystanie tranzystorów polowych: Podobny problem do w/w lecz tu musimy już sterować napięciem więc konfiguracja układu polaryzującego musi ulec zmianie. Złącza IN1+, IN1-, IN2+, IN2-: Są to wyprowadzenia do układu sterującego Złącza A+, A-, B+, B-: Są to wyprowadzenia do cewek silnika 28BYJ-48.zip Polowy.sch Bipolarny.sch ULN2803A.sch
  5. Hej, warsztat może nie został zaprojektowany, ale wciąż się rozbudowuje o nowe narzędzia. Prędzej to bym powiedział, że mi brakuje porządnego aparatu jako pamięć w naprawie sterowników no ale, należy lubić co się ma 😃 Początek regału Ciąg dalszy regału Wieeelki i dłuuugi stół roboczy (wciąż brakuje mu półek) No i moje główne miejsce pracy, najbadziej to tu brakuje organizera (co najważniejsze, jego projekt mam 😃 )
  6. pyraminx

    Multibot

    1W to sporo jak na świecenie jednej diody, działać to to będzie. Zwykłe rezystory 1/4 a nawet 1/8 W również dadzą radę.
  7. pyraminx

    TriHex

    Robot świetny. Dobrze czasem zobaczyć coś innego ;D Mam pytanie odnośnie komunikacji Mega32 <-> MiniMaestro. Jaki Baud jest ustawiony, oraz na jakiej zasadzie jest zrobione nadawanie? Odpalanie konkretnych skryptow, skrypty z parametrem, wysterowanie bezposrednio z megi? Jeszcze raz, dobry hexapod.
  8. W Bascomie nie piszę, więc skorygować by musiał kto inny, ja napiszę teorię. Modulacja to co innego, chcesz generować sygnał o częstotliwości, a nie modulować go, bo modulacja to zmiana jego "wyglądu" tak brzydko mówiąc. 18 cykli dobrze obliczyłeś, dzielenie tak samo, z tym wyjątkiem że Timer0 ma Ci zliczyć do 9, a nie tak jak to tam odjąłeś nie wiadomo dlaczego. Co do długości nadawania sygnału, pierwszy raz coś takiego słyszę, prędkość nadawania owszem (bps) ale nie takie coś.
  9. pyraminx

    Firma lutownicza

    To chyba wielu z nas pochodzi z innej konstelacji. Treker bardzo dobrze prawi.
  10. pyraminx

    Larwa

    Trochę jak zajączek 😃 Uporządkuj te kable i będzie git
  11. Tak więc programator Ci działa, nie umie się tylko on pokomunikować z uC, może i monotonne, ale - sprawdź poprawność połączeń 🙂 - zobacz czy dochodzi napięcie - sprawdź czy nie ma nigdzie zwarć wraz z samym programatorem - sprawdź na innym uC - dołącz do starego uC generator zewnętrzny albo układ RC manualnie przytrzymaj reset w czasie programowania 😃
  12. Może po prostu uC jest walnięty?
  13. A spróbuj może tak: odłącz zasilacz, daj zworki do wolnego programowania i zasilania układu to się wg tej strony nazywa s sck i s target, pociągnij + i - z programatora (będziesz miał zasilanie z portu usb)
  14. Z czego jest zasilany uklad? Moze uC jest juz uszkodzony?
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.