Skocz do zawartości

Chiński, ale solidny - SDUST Baby z Shandong University of Science and Technology


Usharn

Pomocna odpowiedź

Dzisiejszy bohater nie wyróżnia się raczej niczym specjalnym, choć i tak warto mu się przyjrzeć – szczególnie, że jest to pierwszy robot z Shandong University of Science and Technology który nie jest robotem przemysłowym.

SDUST Baby - w całej okazałości

SDUST Baby został skonstruowany z okazji 60-lecia wspomnianego uniwersytetu przez zespół, składający się z 4 profesorów i 8 studentów. Budowa tego mierzącego 170 cm robota zajęła niecały rok. Tyle czasu wystarczyło, żeby przydać SDUST Baby głowę z ekranem LCD, wykorzystywanym do pokazywania emocji, i kamerką. Konstrukcja ta nie jest jednak specjalnie zręczna czy ruchliwa – stopni swobody jest 9, w tym jeden w szyi i po 4 na rękę.

Najważniejszą częścią SDUST Baby jest właśnie głowa, dzięki której jest w stanie rozpoznawać twarze, ale i głosy ludzkie, co zresztą zaprezentował przy okazji imprezy z okazji rocznicy uniwersytetu. Podczas zorganizowanych tam pokazów robot m.in. rozpoznawał zaproszonych gości, a także powtarzał niektóre słowa, wypowiedziane przez naukowca.

SDUST Baby - w figlarnym nastroju

Owszem, „wychowanek” Shandong University raczej nie zdobędzie specjalnych nagród, ale trzeba przyznać, że sama konstrukcja zdaje się całkiem solidna, a także wygląda przyjaźnie – co jest ważne, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie.

źródło: Plastic Pals

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.