Skocz do zawartości

Wielki heksapod w drodze! - Stompy od Aristan's Asylum


Usharn

Pomocna odpowiedź

Strona Kickstarter stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Większość tamtejszych projektów jest taka sobie. Aristan’s Asylum, grupa zrzeszająca wielu doświadczonych robotyków, m.in. z Boston Dynamics, Barrett czy DEKA wystawiła do finansowania swój pomysł – i to taki, w który warto zainwestować. No bo kto by się oparł kolejnemu, wielkiemu robotowi?

Stompy - tak, ma być taki duży!

Projekt ten nazywa się Stompy („Zgniatacz”). Stompy ma być wielkim sześcionogiem, którym w dodatku można kierować. Potwór ten ma być wyposażony w 135-konny silnik. Co prawda nie będzie on w stanie pobić żadnych rekordów prędkości, ale nie o to w tym projekcie chodzi – Stompy ma być raczej wykorzystywany w warunkach terenowych, czego dowodzą przytoczone przez Aristan’s Asylum dane. Sześcionóg będzie w stanie przeprawić się przez zbiorniki wodne dochodzące do 8 stóp głębokości (około 2,5 metra), z prędkością 3-4 km/h przy ładunku do 450 kg, lub z prędkością 2 km/h przy ładunku 1800 kg. Dzięki temu Stompy mógłby zostać wykorzystany jako pojazd ratowniczy. To jednak nudne dane, wystarczy spojrzeć na zdjęcie poniżej:

Stompy - noga (i człowiek do skali)

Tak, ten mężczyzna na zdjęciu jest „normalny”, tj. nie jest żadnym karłem. A to tylko jedna z sześciu nóg Stompy’ego! A co najważniejsze projekt ten dojdzie do skutku – już w chwili pisania tego tekstu (14.08.2012) Kickstarter grupy z Sommervile osiągnął swój cel, wynoszący 65 tys. dolarów. Projekt zostanie ufundowany za 19 dni, a warto przyjrzeć się nagrodom – już za 300 $ można przejechać się tym olbrzymem, a za 1000 $ można nim pokierować. Co prawda tylko raz, ale zawsze. Jeżeli zaś pieniądze nie są dla was problemem, cały Stompy może być wasz za jedyne 300 tys. dolarów!

źródło:Spectrum IEEE, Strona projektu na Kickstarterze

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.