Skocz do zawartości

Co z tymi regulatorami??


Robotboy

Pomocna odpowiedź

Witajcie am problem otóż konstruuje robota (na zdalne sterowanie radiem) i teraz tak kiedyś ktoś mi powiedział ze muszę dać tam regulator obrotów a ja nie wiem poco i jakie może ktoś mi to powie?? mianowicie miałby być miedzy odbiornikiem a silnikiem bo odbiornik ma 6v a silniki 12v i odbiornik ma mieć swój akku a silniki swój... proszę o pomoc bo szukałem na forum i w Google i nic nie znalazłem...

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to że, aparatura RC steruje tylko serwomechanizmami a nie silnikami. Regulator przetwarza sygnał i steruje silnikiem. Podczas kupna regulatora zwróć uwagę na prąd jaki może pobierać silnik.

Jeszcze do dam że skoro to ma być sterowane to nie jest robot tylko pojazd zdalnie sterowany.

Link do komentarza
Share on other sites

Jaką budujesz tą aparature?? Jak na jakiejś mega to kod idzie przerobić, by ci sterował pwm'em mosfeta, który steruje silnikiem + drugie wyjście do przekaźnika, który by ci włączał wsteczny. Jest to beznadziejnie proste, ale skuteczne rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Juz kilka płyt spaliłem i teraz chce wszystko dobrze zaplanować zamówiłem aparature 4 kanałową od jakiegoś modelu za 100zl Sanwa Blazer Sport taka silniki są dwa od wycieraczek samochodowych i duzy akku samochodowy 12v to chyba wszystkie wiadomości które znam a jeszcze waga ok 20kg 😖 da się coś z tym zrobić oprócz oddać na złom 😅 moze mógłby ktoś podać jakiś prosty schemacik?? 😃

[ Dodano: 19 Paź 08 10:40 ]

No i co nikt nie pomoze??

Link do komentarza
Share on other sites

Masz aparature i na niej 4 kanały na serwa. Regulator zmienia sygnał dla serwa na zwykły sygnał pwm i podaje do silnika. Jednakże regulator może nie wytrzymac za dużych napięć, a tym bardziej prądów. Ty masz 12V i dwoje silniki mogą żreć pewnie z 10A, dlatego trzeba to jakoś "przeskalować" na wyższe napięcia i prądy. Sposób jest prosty: do wyjścia silnika podłączasz mosfeta (tranzystora), a do mosfeta zasilanie z twojego aku 12V i silniczek. Robisz wspólną masę i git.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.