Skocz do zawartości

Problem z avrdude...


Bieluus

Pomocna odpowiedź

Witam, mam "banalny" problem z którym się dziś borykam gdzieś od południa. Mianowicie próbuje wgrać program na atmege8A... i nic. Podczas wgrywania bądź sprawdzania komunikacji z atmegą wyskakuje mi co jakiś czas tylko avrdude stk500_recivedmessage: timeout. Zasilanie jest podłączone (sprawdzałem miernikiem), wszystko jest podlączone tak jak być powinno, każde wyprowadzenie z programatora do odpowiedniej nogi atmegi. Nie mam pojęcia co się mogło stać, czy ktoś wie o co chodzi? Bardzo proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przepraszam że odpowiadam dopiero teraz ale miałem kłopoty z internetem.

Nie instalowałem bo w jak mam podlączony programator to w ustawieniach automatycznie ma zaznaczoną opcję "załaduj VCP" - czyli to co rzekomo miałem ściągnąć. Pisze mi również że to urządzenie jest podpięte pod COM4, wiec nie wiem o co chodzi. Jestem studentem i mam już sesje na głowie, ale chciałbym się rozwijać w tej dziedzinie lecz jak to zawsze bywa na początku są problemy.

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie z tym programatorem dopiero zaczynam. Sterowniki wszystkie które dostałem od producenta wgrane.

Lecz teraz w sumie tak sobie myśle, bo jak dostałem atmege8 to miała 2 piny skrzywione i je wyprostowałem dotykając dłońmi... Czy mogło to ją uszkodzic ?

Link do komentarza
Share on other sites

Więc tak, jak podłączam programator do kompa no to jest ten charakterystyczny dzwięk i w folderze z drukarkami i urzadzeniami mam swój programator jako: FT232R USB UART. Następnie podłączam MISO,MOSI itp do odpowiednich pinów atmegi tak jak jest to pokazane na tym filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=JRUSXtnjcNg. Przy korzystaniu z takiego programu co napisał autor filmiku właśnie wyskakuje ten błąd - jednak mam też program "avrdude-gui_v0.2.0" który też wywala błędy.

Atmega cała więc raczej powinna być ok, a tak w ogóle to nie trzeba czegoś jeszcze ustawic? Nie wiem czy fuse-bity mnie dotyczą bo najpierw chciałbym choć diodą zamrugać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.