Skocz do zawartości

Nowa generacja robotów przemysłowych


Treker

Pomocna odpowiedź

Obecnie roboty stały się jednymi z najbardziej pojętnych uczniów. Uczą się m.in. samodzielnie podejmować decyzje. Coraz więcej z nich opuszcza zamknięte 4 ściany laboratoriów i wyrusza do pracy w fabrykach, magazynach, szpitalach i biurach. Wiele z tych robotów można było zobaczyć podczas Automate Show w Chicago, który odbył się w dniach 21-24 stycznia.

Programiści z Willow Garage, prywatnej firmy zajmującej się badaniami nad robotyką, pracują obecnie nad usprawnieniem technologii, która umożliwi robotom trójwymiarowe widzenie. Dzięki pracy grupy IPI pod kierownictwem Kurta Konolige i Gary’ego Bradskiego, roboty będą w stanie lepiej rozpoznawać interesujący je obiekt w stosie przedmiotów. Ponadto będą w stanie unikać kolizji i nie przeszkadzać sobie nawzajem w pracy. Programiści mają na celu przygotować roboty do pracy przy i wybieraniu np. paczek i manipulowaniu nimi pomiędzy kontenerami, ciężarówkami itp.

Jeśli paczki będą przenoszone w ten sposób, to lepiej nie wysyłajcie nikomu porcelany

Technologie, na których polega IPI były dostępne na uczelniach i w laboratoriach naukowych już od kilku lat. Jednak po raz pierwszy wszystkie zostały solidnie upakowane i przygotowane do ciężkiej pracy.

Chcielibyście, żeby tak dbano o Wasze przesyłki? Osobiście mam nadzieję, że szybko usprawnią te technologię. Na szczęście, są na dobrej drodze ku temu.

Źródło: http://spectrum.ieee.org/

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.