Skocz do zawartości

Zawody linefollower...


Ikar

Przyjedziesz na zawody w Piekarach?  

15 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Tak więc z kolegami mamy zamiar zorganizować zawody linefollower. Wiem że tego ostatnio namnożyło się sporo ale i my chcemy takowe zorganizować. Nie wiemy tylko czy opłaca nam sie je organizować. Nie wiemy po prostu czy przyjadą zawodnicy. Odbyły by się w liceum ogólnokształcącym im. króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śl. (20 km od Katowic). Jeżeli uzbierało by się kilka osób to zaczęlibyśmy wszystko załatwiać.

pozdrawiam Ikar

Link do komentarza
Share on other sites

Nie napisałeś nawet kiedy mniej więcej te zawody miałyby być. Teraz masz 2 (PW), 13 (Wrocław) grudnia. W przyszłym roku Decado zrobi w Rybniku, później może Kaytec w Olsztynie. Dlaczego nie zrobicie sobie własnych, wewnętrznych zawodów? Zorganizujcie się w jakimś kole, niech każdy zrobi jakiegoś lfr'a i zrobicie sobie wewnętrzne zawody. Ciężko ściągnąć ludzi z całej Polski jeśli nie ma odpowiednich warunków do zawodów. Porozmawiaj z Krystianem (Kaytec) on powie ci, że to wcale nie takie proste zorganizować takie zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo dobrze o tym wiem i dlatego się pytam żeby później się nie okazało że będą 3 roboty i 2 zawodników. A co do daty to jeszcze do ustalenia, ale myślę że styczeń-luty ale to wszystko zależy od was czyli potencjalnych uczestników. Jednego sponsora już praktycznie mamy-to tylko formalność. A co do tego czemu nie zrobimy wewnętrznych, ponieważ razem budujemy nasze maszynki.

pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

To, że budujecie razem nie oznacza, że to będą identyczne roboty. Przykład Krystiana, zaprojektował płytkę dla lfr'a dał ją ludziom z domu młodzieżowego, wszyscy mieli takie same, ale każdy zbudował w oparciu o nią innego robota.

Smutna prawda jest również taka, że nie każdy przyjeżdża na takie zawody dla zabawy i poznania innych zarażonych bakcylem robotyki i ich dzieł. Są tacy, którzy przyjeżdżają na zawody dla nagród. Pobudki tego mogą być różne, nie każdego stać na jakieś wypasione elementy więc sprzedając nagrody sponsorują sobie budowę kolejnego robota. Powiem ci szczerze, że sam planuję sprzedać płytkę, którą wygrałem w Olsztynie, ale dlatego, że mam inną, na której testuje programy a ta leży i się kurzy. Bez dobrych sponsorów nie ściągniesz wielu uczestników. Ja kompletując elementy do Psotka2 wydałem ponad 350zł, fakt jest taki, że nie zamawiam nigdy tyle ile potrzebuję elementów, zamawiam zawsze ze sporym zapasem ponieważ takie elementy wykorzystam w innych konstrukcjach i nigdy nie wiadomo kiedy coś ulegnie uszkodzeniu.

Nie da się ukryć, że bardziej zaawansowane konstrukcje pochłaniają małe fortuny, ale prawda jest również taka, że za grosze również da się zrobić konstrukcje, które śmiało konkurują z najbardziej zaawansowanymi lfr'ami (sam się o tym przekonałem w Olsztynie).

Naprawdę podziwiam takie osoby jak Krystian (Kaytec), Decado i ciebie, które chcą coś robić i to robią pomimo wielu problemów. Jeśli czas mi na to pozwoli to przyjadę z conajmniej 2 robotami na twoje zawody.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Musze ci przyznać racje ,iż każdy zbudował by przynajmniej troszkę innego robota ale w 3 ciężko zrobić zawody 😕 . Co do sponsorów to tak jak mówiłem już jeden jest i znalezienie następnych nie będzie stanowiło dużego problemu. Największym problemem będzie ściągnięcie odpowiedniej liczby zawodników. Niestety to stanowi jedyną barierę którą nie wiem czy uda mi się pokonać. 😕

pozdrawiam i dzięki za uznanie

[ Dodano: 30 Lis 08 09:33 ]

Jeszcze dla zachęty mapka :

Link do komentarza
Share on other sites

No ty masz jakieś 220km :/. Z Piekar do Krakowa jest jakieś 90 km, ale jest a4 więc szybko się jedzie do Katowic a potem drogą szybkiego ruchu pod same Piekary, zjazd z niej jest prawie pod szkołę tzn. jakiś kilometr. I jeszcze raz proszę o to aby zagłosować w ankiecie bo dyrekcja robi problemy o to czy ktoś przyjedzie.

pozdro

Link do komentarza
Share on other sites

Polska nie polska ale zawsze szybciej jak normalnie.

A co do programowania to przed zawodami mogę pomagać każdemu w przygotowaniach ale w dniu zawodów to nikomu już nic nie podpowiem zresztą tak jak reszta sędziów.(kto się zgłosi do mnie na pw to w miarę moich sił będę pomagał)

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem zmuszony na razie przesunąć zawodu na kwiecień :/ przepraszam ale za dużo kłód pod nogi nam się wali...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.