Skocz do zawartości

AiR Wydział Informatyczny Politechnika Poznań - przygotowanie


SpacE

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,
od dłuższego czasu śledzę forum lecz dopiero teraz postanowiłem się na nim zalogować. Od tego roku będę należał do jakże elitarnego grona studentów AiR na wydziale Informatycznym. Dlatego też proszę o pomoc byłych studentów tego kierunku i tych które nadal się go uczą o podpowiedzenie ,jak mógłbym się przygotować do nadchodzących studiów ,jakie działy matematyki ewentualnie powtórzyć ,czego nie nauczyć. Tak samo z fizyką. Co do informatyki jakoś już sobię poradzę 😋. Prosił bym także ,o podawanie książek ,które można dostać w formie elektronicznej ,niestety do najbliższej polskiej biblioteki mam troche kilometrów...

Za pomoc z góry dziekuję.

Pozdrawiam Maciek

Link do komentarza
Share on other sites

Kończyłem na równoległym wydziale, ale to samo.

Naucz się dobrze matematyki, matematyki i dosłownie podstaw fizyki. Z matmy najważniejsze są pochodne (całek Cię dobrze nauczą), trochę podstaw macierzy i właściwie cała algebra. Z fizyki i tak czeka Cię kosmos, ale o prądzie warto trochę wiedzieć. No i jeszcze matematyka 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie tak myślalem sobię dzisiaj nad całkami i pochodnymi i trochę mnie ten temat przeraża ,ale mam nadzieję ,że to tylko pierwsze wrażenie. Jakie ksiązki polecasz z ćwiczeniami, wzorami do nauki podstaw?

Pozdrawiam Maciek

Link do komentarza
Share on other sites

Całkami się nie przejmuj, w zakresie, który będziesz potrzebował bez problemu nauczysz sie na bieżąco, najważniejsze są mocne pochodne i mocna algebra (niemal cała!). Już na studiach korzystałem z książki autorów Krysicki, Włodarski - tobie na dobrą sprawę starczyłby pierwszy tom do przygotowywania się.

Warto abyś sobie też już teraz poczytał i potrenował coś z elektrotechniki/teorii obwodów - prawa Kirchoffa, równania oczek i węzłów itd. Rozwiązywanie zadań z tego nei jest wcale takie proste.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.