Skocz do zawartości

Nowy robot - pomysły co mógłby robić


Mihao

Pomocna odpowiedź

Witam, od jakiegoś czasu zajmuję się robotyką / konstrukcjami zdalnie sterowanymi, ale może od początku lubię konstrukcje które jeżdżą - pierwsze co wykonałem to po prostu czołg na gąsienicach sterowany z pada PS3 na targi szkolne jakieś 2-3 lata temu, potem korzystając z dobrodziejstwa raspberry pi i open CV jakieś proste typu znajdź podążaj za przedmiotem x takie tam programistyczny zagadki i nagle skończyły mi się pomysły na co zbudować dalej. Podoba mi się rój robotów jednak ze względów finansowych nie mogę od tak zbudować kilkunastu robotów - Może kiedyś, teraz szukam inspiracji jakiś stron z konstrukcjami filmiki albo po prostu opisy co mógłby robić robot najlepiej jeżdżący ale jestem otwarty na inne pomysły. Mam nadzieje że wybrałem dobry dział i pomożecie.

Link do komentarza
Share on other sites

Humanoid jest ciekawy jednak przeraża mnie liczba serw i sposób sterowania nimi, może nada się na prace inżynierską kiedyś? Teraz jeszcze nie czas. Po drugie koszty, chcąc zrobić to dobrze trzeba kupić dużą ilość dobrych serw.

Ale dzięki za pomysł. Ktoś jeszcze ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A może jakiś samoczynny pojazd jeżdżący? Tworzenie jakiejś inteligencji to duże wyzwanie. Sam jestem na etapie robienia robotów zdalnie sterowanych, ale potem chce zająć się samym oprogramowaniem samoczynnie jeżdżącym. Chciał bym też zbudować pojazd pływający 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.