Skocz do zawartości

Budowa prostego micromousa


batu

Pomocna odpowiedź

mostek to gotowy moduł, a nie sam mostek stąd tylko 16 wyprowadzeń 🙂 tak SW1 tylko poglądowo 🙂 co do zasilania, to na samym początku prawdopodobnie będę zasilał go przewodem bo to wystarczy. enkodery to również gotowe moduły pololu, których dołączenie będzie banalne. hm, wydawało mi się, że miałem kwarc podłączony, zaraz to zrobię. Co do żyroskopu to na razie nie wiem jak to w przyszłości będzie wyglądało więc zajmę się tym kiedy indziej. A co do kwarcu, to jest on konieczny? Czy wewnętrzny oscylator będzie do takich prostych zadań odpowiedni ?

[ Dodano: 03-12-2013, 16:31 ]

Okej, @marek, teraz rozumiem co chciałeś mi przekazać 😉 na pewno wezmę to wszystko pod uwagę !

Link do komentarza
Share on other sites

Zasilanie przewodem, czyli przez zasilacz połączony kablem, tak? Czy masz może jakiś magiczny przewód, którym można zasilać urządzenia elektryczne? 😋 Wyjście enkoderów lepiej podpiąć pod jakieś piny przerwań, bo sprawdzając co chwilę normalne piny tego się nie da zrobić, a przynajmniej trudno i nie będzie dawało prawdziwych wyników. Kwarc wewnętrzny może być wystarczający, ale lepiej, żeby procesor czekał, niż miał nie wyrabiać 😉 . Zaplanuj na przyszłość także jakieś analogowe czujniki odległości (chyba, że te sharpy są analogowe), bo nigdy się nie da ustawić idealnego zakrętu i robot sam się musi odpowiednio skalibrować względem ścian, czego przy użyciu cyfrowych czujników nie da się zrobić.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, pociągnięty przewodzik do robocika i wtedy będą przeprowadzone próby. To mi wystarczy.

Okej, czytałem własnie o enkoderach i zdałem sobie sprawę, że jest troszkę źle, trzeba poprawić ;d

Tak, sharpy są analogowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rozsuń trochę niektóre ścieżki, np. dwie pod procesorem co idą do złącza do programowania, mało na siebie nie nachodzą, a dookoła dużo miejsca. Do USART potrzebne jest jeszcze GND i chyba VCC. Rozstaw sobie złącza sharpów tam, gdzie będą stały, dużo lepiej będą się trzymały przylutowane niż przyklejone taśmą i nie będą się ciągnęły kable. Zrezygnowałeś z enkoderów, czy o nich zapomniałeś? Warto też dodać trochę ledów i przycisków. Polecam również pomiar napięcia na akumulatorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.