Skocz do zawartości

[MiniSumo] Atmega8 + L298


sieradzkij

Pomocna odpowiedź

Bardzo proszę o sprawdzenie układu, układ stworzony na podstawie schematu do robota ala Konar, niestety płytka jest za duża do mojego robocika. I dlatego muszę stworzyć wszystko do nowa. Bede korzystał z akumulatorów napięcie 5,1-5,3V zmierzone, dlatego pozbyłem się stabilizatora ale tu pytanie czy dobrze podłaczyłem zasilanie do mostka H?? Na schemacie kliknij tutaj jest jakiś napięcie z baterii?? Jak ja mam to rozwiązać jeżeli nie chce mieć stabilizatora??? Jak coś bedzie nie jesne to proszę pisać, z góry dziękuje za odpowiedź, oczywiście po skończeniu nie omieszkam zamieścić swojej konstrukcji.

Schemat poprawiony 1.1V

robot mój.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Co do diód to się zgadzm umkneło mi 🙂, jeżeli chodzi o SHARPA to czujnik, dalekściomierz. Jeżeli chodzi o złacze które jest oznaczone jako TCRT5000 to jest już sygnał ze wzmacniacza operacyjnego!!! 4 wyjscia 4 piny. POPRAWIŁEM SCHEMAT(DIODY)

A złacze ISP jest OK??

Link do komentarza
Share on other sites

Jednak zmiesze wszystko na 6,5 X 5,5 cm nie stosując SMD dlatego oddałem jeszcze czujniki TCRT5000 . Dużo ze schematu piewotnego pominąłem dlatego mam obawy że nie będzie działać, zmieniłem także podłaczenie mostka H zamieniona kolejność, nie wiem czy dobra. Jeżeli chodzi o czujniki lini to postąpiłem tak jak w tym temacie https://www.forbot.pl/forum/topics20/czujniki-tcrt5000-do-robota-podazajacego-za-linia-vt893.htm ale mam pytanie czy bedzie działc bez sprzężenia tak jak to jest w schemacie https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_490183ca1ee7a1270.gif Pominąłem taże piny 20,21,22 czy nie popełniłem błędu? tam jest puszczone zasilanie a ja go nie mam. Diody już poprawiłem. To jest schemat ostateczny i poza tym co jest na schemacie nie mam zamiaru nic już dodawać, wszystko co ma być jest na schemacie ale czy dobrze, bedzie działać??

Czy może trzeba coś zmienić, zastąpić?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Poprawiłem dość dużo wyeliminowałem błedy i zakłócenia na lini Sharpa dodalem cewkę i kondensator tak jak na pierwotnym schemiacie, pzrzy ledzie dodałem rezystor, podłaczyłem 3 piny 20,21,22. Zasilane bedzie z 4 akumulatorów zmiarzone napięcie 5,1-5,3 V dlatego tak jak w artykule jest napisane pozbyłem się stabilizabora, ale resztę zostawiłem, nie bardzo wiem po co ale powinni działać.

Co do sprzęzenia na czujnikach lini to nie jestem taki pewien czy powinny być stosuje TCRT5000. Co mam z tym zrobić??

Sprzężenie już też dodane.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.