Skocz do zawartości

Obrotnica pod platformę 15 kg - docelowo koparka rc


adrenalinab52

Pomocna odpowiedź

Witam

Jestem nowy na tym forum, starałem się przeczytać większość wątków, niestety nie znalazłem recepty na rozwiązanie mojego problemu.

Jestem w trakcie budowy koparki rc, na razie sam szkielet z kątowników skręconych ze sobą, dopasowanych siłowników. Sterowanie odbywać się będzie ostatecznie za pomocą aparatury, to jest akurat najmniejszy problem bo patent już mam sprawdzony. Puki co walczę z sposobem na wykonanie obrotnicy, nie mam dostępu do urządzeń cnc na których można by było wykonać taką obrotnicę. Podstawa koparki, czyli elementu który będzie się obracał ma wymiary ok. 32x46 cm, silnik musiał by być umieszczony gdzieś na tej platformie. Problem w tym, że nie mam pomysłu jak wykonać całą obrotnicę (cała jej wysokość nie może być niższa niż 6 cm i nie większa jak 9. Silnik napędzający najlepiej 12v. Chcę aby cała obrotnica była zamocowana na przyczepie, którą wcześniej wykonałem. Zdjęcie poglądowe w linku niżej

Mile widziane sugestie w rozwiązaniu tego pewnie dla niektórych błahego problemu 🙂

unnamed1.thumb.jpg.9344dbefd11ca761d3efe0e9b63101bf.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Obrotnice w koparkach są zrobione na zasadzie duży tryb przykręcony do góry z środkiem w punkcie obrotu na dole silnik olejowy, silnik obraca duży tryb razem z ramionami i całą resztą.

Mógł byś zastąpić tryb np. trybem od roweru i założyć łańcuch.

Mam pytanie z czego masz zrobione siłowniki i pompę, i czy to będzie na olej czy powietrze?

Pisze z telefonu.

Link do komentarza
Share on other sites

Problem w tym, ze nie wiem jak sie za to zabrac. Sama zasade obracania mam w glowie, jednak nie potrafie tego przeniesc fizycznie na material. Silowniki sa elektryczne 12v dc. Na silniku szczotkowym. Docelowo zasilane z pakietu 4s lipo podlaczone pod odbiornik z regulatorem szczotkowym dwukierunkowym. Sterowanie z aparatury z pelna regulacja sygnalem pwm.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@braders

No niestety nie wiem jak to wszystko do kupy złożyć, jak już coś zaczynałem to zawsze jakieś kwiatki wychodziły, zębatki nie zaskakiwały bo otwory były nie precyzyjnie wywiercone. W domowych warunkach nie za bardzo idzie to zrobić. Szukam jakiegoś gotowego rozwiązania ale z zerowym skutkiem. Myślałem, że znajdę coś na zasadzie ekspozytura obrotowego, ale tam z kolei cena poraża, poza tym trzeba by było wyrzucić napęd bo silniki zazwyczaj na 230v a to kolejny koszt.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.