Skocz do zawartości

line follower


Alan.R

Pomocna odpowiedź

Powiedzcie mi proszę co to jest ten kod żródłowy w LineFollowerze, bo nigdzie nie widziałem wyjaśnienia do tego. Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ raz już zadałem to pytanie i Treker usunął mój post 🤣 (powiedział, że to już było, więc jak ktoś wie w którym schemacie to pomóżcie 🙂)

__________

Komentarz dodany przez: treker

Rozumiem, że trzeba pomagać początkującym - ale trzymajmy jakiś poziom, są pytania których nawet początkujący już nie powinni zadawać.

 

Pomyśl, a czy ja wygasiłem Twoją wiadomość po to, abyś ją napisał jeszcze raz?

Odp, nie! Po to abyś się wysilił i przeczytał tematy, w których już jest odpowiedź na takie pytanie.

Lol... no dobra spoko teraz sobie usun moj post...

[ Dodano: 13 Sty 09 10:13 ]

😤

[youtube][/youtube]



     
            
   

			
		
Link do komentarza
Share on other sites

Przecież wystarczy wpisać hasło "kod źródłowy" w google - to jest 5 sekund!

Najpierw pytasz zamiast poszukać, a potem jeszcze strzelasz focha za to, że Ci się nie chciało i Twój post został usunięty.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wystarczy wpisać w google beam bot 😅 . Ogólnie są to bardzo proste roboty oparte na tranzystorach, zasilane z ogniwa słonecznego, podążające w stronę światła (aby mieć więcej energii) lub uciekające przed nim (raczej niespotykane).

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko się zgadza, ponieważ beam'a można przerobić na linefollowera skierowując czujniki na podłoże i doświetlając je np za pomocą białej diody led. Wtedy robot dalej podąża za światłem ale odbitym od podłoża, jeśli któryś z czujników za bardzo najedzie na ciemną linię to wtedy robot skręca w przeciwnym kierunku, czyli próbuje się tak ustawić aby czujnik był bardziej oświetlony. Tak działa najprostszy linefollower.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.