Skocz do zawartości

Robot podąża po lini rysowanej na tablecie


ha2so4

Pomocna odpowiedź

Witam jestem tu nowy i kompletnie zielony jednak mam fajny pomysł i szukam rozwiązania.

Chciałbym skonstruować zwykłego robota działającego przez bluetooth, który będzie się poruszał po lini jaką mu narysuję na tablecie bądź smartphonie, sporo czasu spędziłem na szukaniu w google jak do tego dojść, coś mi świta w głowie jak by takie coś mogło działać ale to wszystko, proszę o pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

ale ja nie chcę rysować mu żadnej lini na powierzchni, po której będzie się poruszał, robot ma ma się poruszać zdalnie, po lini na jaka zostanie mu narysowana na tablecie, tzn. ja na tablecie palcem narysuje jakąś ścieżkę a on na innej powierzchni ma pojechać dokładnie tak samo

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, racja odwrotnie rozumiałem Twoje założenia. Jakiej dokładności oczekujesz? Po jakiej powierzchni ma poruszać się robot? Jak ma być duży? Jakie masz doświadczenie w elektronice/programowaniu. Podpowiedz coś więcej, bo inaczej ciężkie pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Robot będzie się poruszał po powierzchni powiedzmy 1m na 1m, najlepiej jakby startował dopiero gdy skończę rysować ścieżkę na tablecie bądź smartphonie czyli dopiero gdy oderwę palec od ekranu, jeśli chodzi o dokladność to nie musi być idealna,chciałbym żeby na takiej makiecie poruszało się kilka pojazdów, jeśli chodzi o moje kompetencje to są nikłe, od tak wpadłem na pomysł, i teraz moim jedynym zajęciem jest szukanie rozwiązań

[ Dodano: 11-01-2015, 16:34 ]

Jeśli chodzi o wielkość robota to byłby wielkości line followera tylko dość płaski, taka jeżdżąca płytka na kółkach

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi o wielkość robota to byłby wielkości line followera tylko dość płaski, taka jeżdżąca płytka na kółkach

Tego super małego z mojego filmiku, czy normalnego tj.: ~trochę mniej niż wielkość kartki formatu A4? Jeśli masz na myśli takiego małego, to z góry mówię, że łatwo nie będzie 🙂

Tak czy tak musisz stworzyć robota najlepiej na dwóch kołach + punkty podporowe. Wyposażyć go w mikrokontroler, dwa silniki z enkoderami, łącze bluetooth i wskazany będzie również żyroskop. Oprócz komunikacji i przetwarzania komend na tablecie, będziesz musiał zaimplementować w robocie profilery prędkości. Więcej w artykule: Sterowanie robotem mobilnym klasy (2,0).

Link do komentarza
Share on other sites

Podałem Ci link do implementacji profilerów prędkości. To będzie ta "łatwiejsza część". Zapoznaj się i sprawdź, czy czujesz się na siłach. Najpierw robot, później profilery, dopiero na końcu zajmowałbym się tabletem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

dobrze to powiedz mi czy da się to zrobić i w jaki sposób, siły nie siły ale postanowiłem sobie, że tak cz siak zrobię coś takiego a chciałbym mieć całe info odnośnie budowy pojazdu i oprogramowania

Link do komentarza
Share on other sites

Oczywiście, że się da zrobić. Jednak przepisu na to nie znajdziesz. Trzeba mieć wiedzę i to wykorzystać 🙂 Jeśli liczysz, że gdzieś w Internecie jest dokładna instrukcja, to niestety możesz się przeliczyć.

Tablet mógłby przeliczać narysowaną trasę na translacje i rotacje robota, a następnie przesyłać wszystko do konstrukcji, która odtworzy trajektorie. Musisz znać "coś ponad" postawy programowania mikrokontrolerów oraz Androida. Do tego nie obejdzie się bez znajomości elektroniki. Jeśli dodatkowo całość ma być mała, to konieczne będzie zaprojektowanie własnej elektroniki oraz jej polutowanie.

Na pewno sporo osób na forum Ci pomoże, tylko daj coś od siebie i zacznij. Na gotowe nie licz, bo nie na tym polega budowanie robotów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.