Skocz do zawartości

Dioda 1N4148


maxiuq

Pomocna odpowiedź

Widzę, że wiadomość na PW nie poskutkowała.

Zrozum, że nie chodzi tutaj o Twoją skromną osobę, a o innych początkujących forumowiczów, których takie wypowiedzi mogą wprowadzić w błąd. To, że wyczytałeś tak w jednej książce nie znaczy, że jest tak w każdej innej. "Wyprawa w świat elektroniki", którą tu przytaczałeś jest ciekawa - pomaga ludziom bez technicznego wykształcenia w zrozumieniu różnych praw i zasad, opisy są "przetłumaczone" na język zrozumiały dla "zwykłych śmiertelników" - konwersja taka wiąże się jednak również z ignorowaniem (w celu uproszczenia) pewnych, często bardzo złożonych, zagadnień. Dlatego nie bądź taki pewny swojej wiedzy po przeczytaniu jednej popularnonaukowej wręcz książki. Polecam lekturę fachową.

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze: Wracam do zdania, to dlaczego nie napisaliście od razu poprawnej odpowiedzi?

Po drugie: Wszędzie na forum polecana jest ta książka i artykuł z nią pokrewny, dlaczego skoro wprowadza w błąd?

Fakt nie mam wykształcenia, ponieważ jestem w technikum gastronomicznym (kucharz, niezbyt pokrewne z robotyką). Zważywszy na to, że na pisałem 83 posty nie wnoszące nic użytecznego od dziś się nie wypowiadam puki nie zrobię czegoś konstruktywnego. Przepraszam za moje zachowanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze poprawną odpowiedź masz na rysunku wstawionym przez "nawyka", masz tam zaznaczone gdzie znajduje się katoda a gdzie anoda, po drugie pisząc te posty nie miałem na celu kogokolwiek upokorzyć, czy też nazywać ułomnym. Każdy z nas posiada ułomności, ale nie każdy potrafi się do nich przyznać, a to że nikt nie jest doskonały nie świadczy o tym że jesteśmy ułomni. Jak napisał nawyk polecam zajrzeć do literatury fachowej, a nie tylko opierać swoje wypowiedzi o książki napisane w sposób upraszczający wiele zagadnień.

A tak na marginesie ilość napisanych postów w żaden sposób nie może świadczyć o ich merytorycznej zawartości. Nie czytałem jeszcze całego forum więc nie oceniam czy wniosłeś coś pożytecznego czy też nie, z resztą nie o to tu chodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.