Skocz do zawartości

Nowa ładowarka z balancerem


DRBT

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Mam problem.

Kupiłem ładowarkę LiPol z balanserem REDOX Beta Combo z zasilaczem oraz pakiet LiPol Dualsky 520mAh 20C 2S 7.4V.

Problem tkwi w tym, że w zestawie były przejściówki z Deans na inne końcówki, ale nie ma na JST BEC. Pewnie muszę sobie sam zmajstrować? Nie jest to jakoś szczególnie ryzykowne?

Drugi problem jest taki, że nie wiem, jak podłączyć pakiet do balancera. Z pakietu wychodzi przewód na 3 styki, a w ładowarce 7. Zabezpieczenia przed niewłaściwym podłączaniem uniemożliwiają mi podłączenie pakietu.

Proszę o możliwie szybką odpowiedź, żebym jeszcze ewentualnie miał szansę oddać pakiet lub ładowarkę i zamówić inne.

W tej chwili transfer nawala, więc zdjęcia pomocnicze dodam później, jeżeli będą potrzebne.

Pozdrawiam,
Bartek.

Link do komentarza
Share on other sites

Na stronie z ładowarką napisali, że dodają przejściówkę do balancera. Podpinasz ją do gniazda w ładowarce, a wyjście balancera z pakietu podpinasz pod odpowiednie (tu 3 pinowe) złącze w przejściówce.

Co do pakietu, ja zazwyczaj zamieniam sobie to złącze na 3 pinowe jak np. do serwa, plus taki, że jak podepnie się odwrotnie wtyczkę to nie ma zwarcia, choć nie widziałem tego jeszcze w innych konstrukcjach. W jednym pakiecie, jak mi zabrakło złączy, to spiłowałem trochę te wypustki, które nie wiem jak opisać, więc dam zdjęcie:

Wchodziło potem do tego złącza jak do serwa, tylko trzeba pamiętać, żeby nie podpiąć odwrotnie.

Link do komentarza
Share on other sites

O mój...

Najmocniej przepraszam i dziękuję. Przejściówka leży na biurku wśród innych części...

Tak to jest jak się ledwo sypia.

Adapter do ładowania chciałem zrobić z końcówki Deans, przewodu i takiej końcówki dla pakietu Gniazdo JST - BEC.

Pytanie czy takie coś nie będzie przekombinowane?

Wolałbym uniknąć modyfikacji na pakiecie. Ucieszyłem się, że nie da się wpiąć odwrotnie, bo różnie to bywa. Nawet miałem dodać zabezpieczenia, ale skoro się nie da to nie muszę.

Trochę szkoda, że taka ładowarka ma tyle przejściówek, ale brakuje tej jednej...

Jeszcze raz dziękuję bardzo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja sobie wszystkie pakiety przerobiłem na XT60, tak samo wszelkie przewody np. od zasilacza. Dzięki temu nie ważne czy chcę ładować pakiet czy podpiąć krokodylki do zasilacza.. wszędzie mam pasujące złączki. Jeden standard do zasilania rozwiązuje sporo spraw.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.