Skocz do zawartości

EAGLE: przydatne ULP - automatyczne powielanie płytek


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Oto kolejny artykuł z cyklu EAGLE - przydatne ULP. Tym razem, zostanie opisany bardzo prosty mechanizm replikacji narysowanego wzoru płytki.Przyda się głównie tym, który wykonują płytki w domu, ale zlecający swoje projekty do wykonania firmom zewnętrznym również powinni go poznać.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Skrypt może wydawać się śmiesznie prosty, ale dawno temu zaoszczędziłby mi wiele czasu. Doskonale pamiętam, gdy przepuszczałem tę samą kartkę papieru kredowego przez drukarkę (w różnym ułożeniu), aby na jednej zmieścić kilka płytek. Ehh... stare czasy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

rmdiy, Twoja metoda ma jeden mankament: popsuje się nam numeracja komponentów na płytkach. Przykładowo, jeśli rezystory na płytce miały oznaczenia od R1 do R10, to na drugiej wklejonej grupie będą R11 - R20, na trzeciej R21-R30 itd. Opisany skrypt tworzy nową warstwę opisu (_tnames i _bnames), w której na każdej płytce oznaczenia elementów są takie same. Ważne jest, aby przy generowaniu plików gerber do produkcji, czy pdf do wydruku opisy generować właśnie z tej warstwy, a nie domyślnych tnames, bnames.

Link do komentarza
Share on other sites

Sprawdziłem ten skrypt i jak najbardziej spełnił moje oczekiwania - pozwala na ominięcie limitu darmowego Eagla 🙂

Wcześniej stosowałem taki patent, jak rmdiy, ale właśnie ograniczał mnie limit wymiarowy i z warstwą opisową można się było pożegnać, bo był problem opisywany przez mactro.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.