Skocz do zawartości
Sen

Eagle schemat nie współgra z obrazem płytki

Pomocna odpowiedź

Hej.

Mam problem związany z przerzucaniem elementów z sch na brd. Na początku wszystko szło prawidłowo elementy dawane w schemacie pojawiały się na płytce ale po jakimś czasie oba pliki zaczęły pracować "osobno" tzn. mogę robić dowolne rzeczy na sch i dowolne na brd a jedno z drugim nie współgra. Na ten przykład dodaje w schemacie rezystor a na płytce go nie ma za to mogę dodać go osobno a program nie wyświetla błędu że nie ma go na schemacie jak to było przy prawidłowej pracy. Jak to naprawić? Help 🙂.

Pozdrawiam

Możesz usunąć sam plik .brd i stworzyć go ponownie w .sch, ale jest tylko mały problem - będziesz musiał projektować PCB jeszcze raz. Ja musiałem kilka razy tak robić, trochę mozolne, ale idzie przeżyć 🙂

Nie możesz edytować schematu mając zamknięty plik .brd, oba muszą być zawsze otwarte i edytowane jednocześnie. Sam się kiedyś na to naciąłem i już o tym nie zapomnę.

Robiąc bodajże ERC check dostaniesz listę błędów pomiędzy schematem i płytką. Jak jest mało niedoróbek to czasem najłatwiej je po prostu poprawić, żeby schemat z board się znowu zgadzał...

Posprawdzałem błędy i usuwanie ich nic nie daje :/ Od nowa płytki projektować nie będę bo za dużo pracy poświęciłem. Nie wiem co robić bzdura

Wszystko działa, ale powinno być ERC a nie DRC... Sprawdź ERC i popraw wszystkie błędy.

• Lubię! 1

Kiedyś jeszcze słyszałem, że można poszukać plików z ostatniej wspólnej wersji schematu i pcb ale tego Nie probowałem.

O co chodzi?

[Poprawka] Udało się wyeliminować dziwne błędy np błąd w połączeniu pinu który nie był połączony z niczym, usuwając procesor i listwę z pinami po czym błędy zeszły i przywróciłem elementy. Wszystko wróciło do normy. Dziwne...

Na przyszłość:

Wejdź w folder, gdzie masz ten projekt, załóżmy że plik nazywa się plytka.sch

obok powinieneś znaleźć pliki o nazwach plytka.s#1 plytka.s#2 itp.

Teraz wytnij z folderu plik plytka.sch , a nazwę pliku plytka.s#1 zmien na plytka.sch wtedy przywrócisz najbliższy działający projekt. Analogicznie z plikami .brd i .b#*. Tylko pamiętaj, ze jak przywracasz kopię .s#3 to przywróć również pcb z tym samym numerkiem, czyli .b#3.

Pamiętaj, że jak cokolwiek robisz ze schematem, miej w tle otwarty plik .brd, i analogicznie jak działasz coś przy pcb.

Pamiętaj, że jak cokolwiek robisz ze schematem, miej w tle otwarty plik .brd, i analogicznie jak działasz coś przy pcb.

Zaleta najnowszych wersji EAGLA - bardzo wyraźnie ostrzegają, gdy zaczniemy działać tylko na jednym z plików 😉