Skocz do zawartości

Kursy Forbota - aktualizacja zestawów, zapowiedzi nowości


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Zaczęło się od kursu podstaw elektroniki, później przyszła pora na rozpoczęcie publikacji artykułów dla tych, którzy chcą poznać Arduino.Pora na jeszcze większe podniesienie jakości dostępnych zestawów oraz zapowiedzi nowych, ciekawych kursów!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Łooo jeny, tyle radości w jeden wieczór! Bardzo bardzo dobre wieści tutaj czytam 😃 Nic tylko uzbroić się w cierpliwość i życzyć powodzenia! 🙂 I przy okazji mam pytanie, bo pewnie będą jakieś zestawy do nabycia w botlandzie, może dałoby się wypuścić chociaż jakieś dwa kursy, albo ich zerowe odcinki w bardzo podobnym czasie, żeby przyoszczędzić trochę na wysyłce? Bo jednak same elementy kosztują,a pieniądze na drzewach nie rosną 😋 Aczkolwiek i tak super,że Wam się chce, jesteście najlepsi! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Synergia, dzięki za miłe słowa 🙂

Tak, zestawy będą dostępne w Botlandzie. Ciężko w tej chwili podać mi konkretne terminy - jednak jest szansa, że część kursów się nałoży i wtedy będzie można kupić zestawy za jednym razem. Które konkretnie interesują Cie najbardziej?

A więc jednak znalazł się ktoś od RPi i automatyki domowej, kto ma więcej czasu ode mnie

Oj poszukiwania autorów do kursów, to proces ciągły - cały czas szukam nowych chętnych autorów. Jak znajdziesz czas to zachęcam do kontaktu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Treker Powiem tak, niezależnie od tego, czy coś uda się Wam wypuścić razem jakieś kursy, czy też nie, to i tak jestem zainteresowany wszystkimi 😃 Natomiast tak sobie pomyślałem, że skoro na początek września jest już zaplanowany STM32 (swoją drogą, mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy jaki konkretnie? Bo mam dostęp do STM32F4-Discovery, może mógłby się przydać 😋 ), to może kontynuację Arduino wraz z początkiem RPI dałoby się puścić razem? (przynajmniej zapowiedzi kursów, żeby właśnie nabyć wówczas jedną przesyłką potrzebne elementy 😋 ) Natomiast jeśli chodzi o kontynuację kursu elektroniki, to raczej , tak mi się wydaje, większość ma jakikolwiek sklep elektroniczny w pobliżu miejsca zamieszkania, a jak nie w pobliżu, to na pewno jest większa szansa, że w niedalekiej odległości trafi się takowy elektroniczny, niż sklep z Arduino czy RPI 😋 Ale to tylko tak mi przyszło do głowy, może macie inne, lepsze pomysły 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Synergia, akurat z Arduino i RPI może być ciężko. Jednak zobaczymy, co da się zrobić. Spróbujemy tak to rozegrać, aby uruchomić jakąś przedsprzedaż zestawów 🙂

adam19_91, w tej chwili wyłącznie na bibliotekach. Nie widzę sensu zaczynać od kursu opartego na rejestrach. Mogłoby to tylko zniechęcić osoby początkujące. Nie sądzę też, aby na początku swojej drogi ktoś tworzył hobbystycznie programy, aż tak krytyczne czasowe, że biblioteki nie będą się do tego nadawał. Jeśli będzie zainteresowanie, to kurs taki będzie mógł powstać w przyszłości. Na ten moment stawiamy jednak na obsługę licznych peryferiów, aby pokazać, że nie trzeba się bać STMów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nie no, nie ma problemu 😃 tak jak powiedziałem, tak czy siak będę zainteresowany wszystkim, nie jestem tu przecież jedyny, ale po prostu pomyślałem,że jak się da, to lepiej wydać jednak te kilkanaście złotych mniej za przesyłkę, jak się da 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Synergia, rozumiem. Zobaczymy, co da się zrobić. Na pewno nie będziemy jednak wprowadzać zestawów szybciej kosztem utraty na jakości, zależy nam, aby wszystko było dobrze na 150% 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Szkoda że kurs rok dopiero w wrześniu. No nic sam będę musiał powalczyć z automatyką. Zamierza cię użyć gotowego systemu np. Domoticz czy coś samemu będzie się pisać i jak z komunikacją z czujnikami po kablach czy i bezprzewodowo?

Link do komentarza
Share on other sites

mateusz68, na ten moment stawiamy na prostotę, chcemy zbudować prosty webowy interfejs do sprawdzania stanu czujników i drobnej interakcji. Ma to być podejście edukacyjne, które przygotuje kogoś do późniejszej implementacji bardziej zaawansowanego systemu. Nie chcemy też od razu poruszać pewnych niebezpiecznych tematów (typu sterowanie 230V, ograniczymy się do 12V). W związku z głównym celem - edukacją - staraliśmy się znacznie obniżać koszty, dlatego na ten moment omawiamy czujnik podłączone przewodowo.

Kurs kierowany jest do osoby, która słyszała o RPI (ale nie musi wiedzieć zbyt dużo) i chciałaby się tym pobawić. Uznaliśmy, że taki domowy system czujników jest ciekawym, kompleksowym przykładem. Nie nauczymy robić profesjonalnej instalacji domowej, bo to zagadnienie nie nadaje się na początek, jako kurs Internetowy dla każdego. Nie chciałbym mieć żadnego czytelnika na sumieniu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.