Skocz do zawartości

Druk 3D - Projektowanie modeli #2 - Podpory i mosty


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Jednym z większych problemów dla drukarek 3D są obiekty częściowo zawieszone w powietrzu. Aby wydruk był możliwy, często wykorzystuje się specjalne, odrywane później podpory.W kolejnym artykule o projektowaniu pod druk 3D pokażę jak tworzyć modele, żeby nie wymagały materiału podporowego.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam takie pytanie do autora wpisu, jako eksperta, czy warto jest zainwestować w taką drukarkę ''3D PL RepRap Prusa i3'' ( ok 1500 - 1600 zł)dla początkującego, który chciałby sobie na niej dorabiać jakieś części do różnych projektów amatorskiego majsterkowania np. typu uchwyty do silników itp.

PS.

Przepraszam, że pytanie nie na temat. Pozdrawiam hob_bit 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Mam Prusę i3 szkole. Bardzo spoko. Tylko poszukaj takiej z głowicą koło 0.2mm. Do tego pierwsze co powinieneś wydrukować (o ile nie ma w zestawie) to wiatrak chłodzący. I porządne uchwyty na end-stopy bo w zestawie pewnie dostaniesz zip-tie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Prusa i3 to chyba najpopularniejsza reprapowa konstrukcja, od której wywodzi się bardzo dużo różnych niskobudżetowych drukarek. Nie miałem okazji ani jej składać ani używać, jednak w sieci znajdziesz ogromną ilość informacji na jej temat. Myślę że w takim budżecie to jedyna sensowna opcja. Trochę będziesz miał z nią zabawy - i tak jak zaznaczył Chumanista warto będzie ją nieco podrasować.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A jak jest z tymi oparami i pyłami produkowanymi przez drukarki 3D przy pracy? Bo słyszałam już kilkakrotnie że są one niezdrowe dla człowieka. Zastanawiam się nad zakupem wyciągu do tego, widziałam że Bofa ma filtry do tego przeznaczone. Ktoś może stosował?

Link do komentarza
Share on other sites

zuzanka, witam na forum!

Wszystko zależy od materiałów, z których chcesz drukować i ile tego będzie. Przy drukowaniu z PLA lub okazjonalnym drukowaniu z ABS chyba nie ma co się trudzić z filtrami i odciągami. Co innego, jeśli chciałabyś w pomieszczeniu mieć kilka drukarek pracujących 24/7. Wtedy warto zadbać o filtry i odciągi nawet dla pozbycia się brzydkiego zapachu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.