Skocz do zawartości

Mostek do silnika prądu stałego 24V 500W


omicronns

Pomocna odpowiedź

Witam

W związku z obranym tematem pracy inżynierskiej, będę potrzebował wysterować silnik prądu stałego o dość dużej(na moje standardy) mocy, podanej w temacie. Sterownik musi umożliwiać sterowanie silnikiem w obie strony i oferować przyzwoitą dynamikę sterowania, w szczególności umożliwiać szybkie i płynne przechodzenie między kierunkami oraz wytrzymałość na takowe zmiany kierunku pod obciążeniem. Pierwsza faza poszukiwań zaowocowała znalezieniem układu VNH3SP30-E od ST link, jednak mam co do niego kilka wątpliwości. Mam wrażenie że nawet katalogowo mógłby mieć problemy z wysterowaniem silnika o mocy której potrzebuję, w warunkach jakich potrzebuję. Dodatkowo znalazłem na stronie Pololu taką wzmiankę link:

While VNH3SP30’s over-voltage shutoff doesn’t activate until 36 V, in our experience, shoot-through currents make PWM operation impractical above 16 V.

Czy ST rzeczywiście się nie postarało w przypadku tego układu? Bardzo proszę o poradę i ew. sugestie dotyczące wyboru sterownika/jego budowy pod rozwiązanie które potrzebuję.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

To nie ST się nie popisało tylko Pololu. Przy sterowaniu silników DC zawsze masz trzaski - po prostu zasilanie silnika musi być odpowiednio filtrowane i tyle. A jak nie pomaga to trzeba dać transil. Sterowałem z tego mostka silniki około 150-180W na 24V i było ok.

Ale uwaga. Silnik 500W jest za mocny - to jest 20A prądu znamionowego, czyli prądem rozruchu (40-80A) spalisz ten mostek - musiałbyś mieć zewnętrzne zabeczpieczenie nadprądowe i to szybkie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki wielkie Panowie. Właśnie tak myślałem, że ten mostek abstrahując od opinii na Pololu będzie niewystarczający.

Ten mostek wygląda naprawdę przyzwoicie, spróbuję użyć takiego. Na razie wiem wszystko co potrzebuję.

Dziękuję i pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.