Skocz do zawartości

Pierwszy robot do nauki [omijanie przeszkód]


nik1197

Pomocna odpowiedź

Robot ładny, estetyczny, działa 5/5.

Faktycznie na filmie widać że skręca.

Prawdopodobnie masz nierówno ustawione silniki lub koła można temu zaradzić dając jednemu serwomechanizmowi pwm albo zmiejszyć volt w jednym.

Miałem podobny problem przy swojej konstrukcji (podobny robot tylko że nie miał pro mini tylko mini) okazało się że koło było źle zamocowane. Czujnik HC-SR04 jest dobry przy małej prędkości do mini sumo się nie nadaje.

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładnie reaguje czujnik na przeszkodę - w moim podobnym ustrojstwie potrafi uderzyć w ścianę , chyba kupię nowy bo za chiny nie mogę skorygować jego przekłamań w namierzaniu, Daję temu projektowi +5 i jedno piwo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki wielkie za miłe słowa, obecnie robot przechodzi renowacje 😃 Czujnik umieszczę na serwie przez co będzie ruchomy i po dojechaniu do przeszkody robot pojedzie w tą stronę gdzie przeszkody są dalej(przynajmniej w teori tak ma być, ale mam już pomysł jak to zrobić), spróbuje "wyprostować" jego kierunek jazdy, oraz dodać jakiś bajer, np wyświetlacz LCD. 🙂 gdy skończę opublikuje konstrukcję w nowym temacie, bądź zaktualizuje ten 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajny robocik. Sam stoję przed popełnieniem podobnej konstrukcji niestety ciągle brak czasu:( Mam tylko pytanie czy nie lepiej było by w takim układzie kół, koło podporowe zamontować z tyłu a napędowe z przodu? Czy przypadkiem to obrotowe, kółko które jest pchane nie powoduje minimalnych wahnięć i skręcania pojazdu?

Link do komentarza
Share on other sites

@Piotrek1000

Też mi się zdaje że zamontowanie tego małego kółka z tyłu sprawiło by, że robot będzie bardziej zwrotny i dokładniejszy.

Wykonałeś kawał dobrej roboty, pewnie sporo się nauczyłeś przy tym projekcie?

Link do komentarza
Share on other sites

No myślę że macie racje z tym kołem z tyłu i następnych robotach jak zbuduje, a będą działały na takiej zasadzie to na pewno tak zrobię, tutaj zostały użyte jak najtańsze materiały przez co jest wiele wad i niedoskonałości, ale tym projektem udowodniłem myślę sobie i czytelnikom Forbota że można zbudować bardzo taniego robota( bo za ok.30-40 zł), dzięki któremu zdobędziemy bardzo potrzebne doświadczenie 😃 Obecnie robot został odrobinę zmodyfikowany, wrzuciłem link w temacie myśle że Wam też się spodoba 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.