Skocz do zawartości

12 kanałowe zdalne sterowanie pomocy!


pisulc

Pomocna odpowiedź

Zakupiłem odbiornik i nadajnik Do zdalnego sterowania potrzebne mi są jeszcze mikrokontrolery, których nie mam pojęcia jak wybrać i nie mam głowy jak napisać program do obsługi tego. Zależy mi na tym bardzo. Proszę o pomoc. Ma to być 12 kanałowe zdalne sterowanie. Z góry dzięki za pomoc.

__________

Komentarz dodany przez: treker

To nie Gadu-Gadu, nie nadużywaj znaków interpunkcyjnych w tytułach tematów. // Edytowałem

Link do komentarza
Share on other sites

hehe powodzenia. Na elektrodzie masz pare informacji na temat tych modulow. Dodawajac jeden tranzystor osiagneli nawet calkiem niezle efekty.

Potrzebujesz jakis procesor z uartem.

Te 12 kanalow ma byc pwm ? czy normalne wlacz/wylacz?

Link do komentarza
Share on other sites

Z tymi kanałami to wpuściłeś się w niezły kanał. Będzie cud jak z tymi układami zrealizujesz w ogóle sensowną transmisję na jednej częstotliwości.

Ale na pocieszenie.... możesz wyluzować z kanałami i sterowanie realizować za pomocą odpowiedniego protokołu transmisji i sterowania różnymi urządzeniami - nie wiem co to ma być, np. 2 serwa - przy pomocy uP w zależności od przesyłanych komend/rozkazów w jakiejś ustalonej przez ciebie ramce danych.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dobra. Niecierpliwie czekam na pierwsze wyniki. Dawno, dawno temu też to robiłem bez większych rezultatów.

Sprawdź dokładnie częstotliwość pracy modułów i enko/dekoderów. Z tego co pamiętam tu miałem problem z pracą na dolnej dopuszczalnej częstotliwości enko/deko.

Link do komentarza
Share on other sites

Teoretycznie jest to możliwe, jednak nie polecam tych modułów. Żeby 12 kanałów sensownie wyszło z pwm'em przydałaby się transmisja rzędu ok. 9,6kbit/s, a co najmniej 4,8. Popatrz na www.kubaw.it.pl Facet przy 7 kanałach i transmisji 2,4kbit/s miał spore problemy. Również nie sądzę, żebyś tak bez problemów napisał soft i zaprojektował płytkę (wymaga to dosyć specyficznej wiedzy na temat prowadzenia masy, no i oczywiście trzeba dobrze znać C, albo asembler, bo w bascomie to ty tego nie zrobisz).

Link do komentarza
Share on other sites

PWM to raz, dwa obsługa przetwornika ADC, multipleksera (no chyba że weźmiesz coś co ma 8 wyprowadzeń więcej z ADC), trzy obsługa serw, cztery poczytania cosik na temat programowania mikrokontrolerów w C (w bascomie nie zrobi, a w asemblerze za dużo roboty moim zdaniem).

[ Dodano: 16 Kwi 09 04:37 ]

Zapomniałem o transmisji RS

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.