Skocz do zawartości

Stolik podajacy PIWO


malyboa

Pomocna odpowiedź

Siemka . ostatnio troche chcialem potrenowac moje umijetnosci programowania arduino . ktore nie istnieja... umiem swietnie znajdowac czesci kodu online i go sklejac w kupe ... ale wymyslilem sobie porjekt dosc skomplikowany .. wymagajacy wspolpracy wielu serw ... bodaj 4rech .

chcialbym dowiedziec sie co wy o tym myslicie ... mechanizm podnoszenia i opuszczania platformy wymyslilem na bazie serwo mechanizmow gdyz silnikow krokowych niemam .... .

mam nadzieje ze nie zgnieciecie mnie jak robaka .

a szczeze chcialbym to zbudowac. bo wydaje mi sie to dosc ciekawe.

oto gif ktory przygotowalem by was oczarowac :

7398a831b8.gif

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Może weź taką puszkę piwa do ręki i zobacz ile ona waży. W sumie, to możesz założyć, że litr piwa waży kilogram, tak jak wody. Potem sobie zobacz jaka wysoka ona jest. Następnie policz sobie jaką długą dźwignię musi mieć serwo, żeby na tą wysokość puszkę podnieść przy tej twojej konstrukcji i jaki moment obrotowy musiałoby mieć żeby przy takiej długiej dźwigni tę puszkę unieść. Na koniec poszukaj w internecie serw o takim momencie obrotowym i sprawdź ich ceny.

Link do komentarza
Share on other sites

Ramie ma 120mm dlugosci . Serwa jakie posiadam to Tower Pro MG996 te ze stalowymi zebatkami o paramerrach :

2daf9-mg996r.png

I mialem to ostatbio w szkole ale niepamietam jak obliczyc moment obrotowy. Musze po pracy sprawdzic. Wiec co myslisz .... ze serwa sa za slabe ...

Boje sie tego ze jestem zdany na niefortunna Nema17

Pozdrawiam

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Nie musisz momentu liczyć, masz podany -- przy 6V masz 11kg*cm. Przy 12cm to ci daje trochę poniżej kilograma, dokładniej 0.91666666...kg udźwigu (dzielisz moment przez długość dźwigni). Puszka piwa 0.33l będzie ważyć około 0.33kg, więc powinno w teorii działać, pomijając opory tarcia, wagę samego mechanizmu i inne niedokładności. Tylko musisz zadbać o dobre zasilanie -- w tej sytuacji takie serwo pociągnie grube ampery.

Następny krok, to materiały, które się przy tych obciążeniach nie będą wyginać i łamać, ale dadzą się obrobić.

Programowanie tego nie powinno być trudne -- kilka servo.write() poprzedzielanych delay()-ami powinno załatwić sprawę. Chyba, że chcesz robić closed-loop z endstopami -- ale i wtedy to są proste pętle.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.