Skocz do zawartości

Czujnik ozonu mq-131


Chris18404

Pomocna odpowiedź

Co dziwne dzisiaj jak zacząłem w czujnik dmuchać to wartość wzrastała szybko. Z 50 na 200 jednostek. Ale nadal jak włączę generator to wartości się nie zmieniają, już nie mam pojęcia co jest nie tak, może sprzedający pomylił czujniki, ale z drugiej strony jest opisany jako mq131

Link do komentarza
Share on other sites

Ten czujnik nie jest specyficzny dla ozonu. Reaguje na wiele gazów. Popatrz na wykres w karcie katalogowej - jest tam kilka krzywych. Ta "ozonowa" jest najbardziej stroma, ale są i inne. Co więcej, w warunkach pomiaru podawane są też wilgotność powierza i temperatura a to daje do myślenia, nieprawdaż?

EDIT:

Poza tym dmuchanie to zły pomysł - może zmieniać temperaturę samego (podgrzewanego przecież) elementu pomiarowego.

Czy czujesz nosem, że generator ozonu działa? To trochę niebezpieczne dla zdrowia, ale może zostaw go włączonego w małym pomieszczeniu razem z czujnikiem i za kilka/naście? minut odczytaj wyniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Ten czujnik nie jest specyficzny dla ozonu. Reaguje na wiele gazów. Popatrz na wykres w karcie katalogowej - jest tam kilka krzywych. Ta "ozonowa" jest najbardziej stroma, ale są i inne. Co więcej, w warunkach pomiaru podawane są też wilgotność powierza i temperatura a to daje do myślenia, nieprawdaż?

EDIT:

Poza tym dmuchanie to zły pomysł - może zmieniać temperaturę samego (podgrzewanego przecież) elementu pomiarowego.

Czy czujesz nosem, że generator ozonu działa? To trochę niebezpieczne dla zdrowia, ale może zostaw go włączonego w małym pomieszczeniu razem z czujnikiem i za kilka/naście? minut odczytaj wyniki.

Generator mam dość wydajny po 10 sekundach czuć gaz więc wyszedłem z pokoju, zostawiłem działający generator z czujnikiem na 10 minut i wartości się nie zmieniły. Już nie wiem co o tym myśleć i co to może być za przyczyna

[ Dodano: 20-03-2017, 22:40 ]

Ja bym dla pewności podłączył czujnik zupełnie samodzielnie: GND i VCC do porządnego zasilacza 5V/1A, zostawił to na dobę i zmierzył napięcie AOUT multimetrem. Jeśli wtedy będzie źle/dziwnie - reklamacja.

EDIT: Grzałka pobiera ponad 160mA. Może źródło zasilania Arduino nie wyrabia?

sprawdzę za kilka dni multimetrem bo aktualnie nie mam przy sobie tego czujnika . Czy można multimetrem sprawdzić napięcie gdy czujnik jest podłączony do arduino? jedna igła multimetra do masy , a drugi do vcc , uruchomię generator i zobaczę co pokazuje multimetr

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.