Skocz do zawartości

Podwozie do robota + połączenie telefonu z arduino


mateusz247

Pomocna odpowiedź

Witam, zamierzam zrobić prostego robota, który będzie omijał przeszkody (wyposażony będzie w czujniki ultradźwiękowe). Jednak chciałbym, aby się czymś wyróżniał. Chcę, by miał ok. 50 cm wysokości. Czy to podwozie by się nadawało?- (https://botland.com.pl/podwozia-robotow/2537-4wd-chassis-czterokolowe-podwozie-robota-dagu-.html) czy trzeba zastosować coś większego?

Dodatkowo (to są dopiero plany na przyszłość)

chciałbym zapytać czy w arduino istnieje możliwość podłączenia telefonu, który będzie wykonywał różne polecenia, np. rejstrował obraz i przesyłał go do komputera albo czy będzie możliwość sterowania robotem z poziomu aplikacji w innym telefonie lub po jakiejś komendzie głosowej z pomocą syntezatora mowy będzie mówił np. wiadomości, pogodę?

Link do komentarza
Share on other sites

Na początek starczy, ale to strasznie dużo te 50cm - nie widziałem jeszcze takich robotów "wież".

Bezpośrednio nie da rady, ale zostało udowodnione w praktyce:

A. Możesz dać z przodu telefon, którego użyjesz jako kamerka z podglądem na komputerze

B. Możesz dać moduł blue-tooth i sterować zdalnie arduino z tefefonu

C. Możesz dać moduł BT, wykorzystać rozpoznawanie mowy od Google i rozpoznane wiadomości przesyłać jako komendy przez BT do Arduino

D. Odczytywanie wiadomości - nie wiem, nie widziałem, ale dało by się to też zrobić z odtwarzaczem MP3 lub pomocą znów BT+telefon 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź 🙂

Może z tą wielkością to przesadziłem 😃 Niemniej planuję wykonać coś podobnego do Zenbo Asusa. Tyle, że będzie mniej profesjonalny z mniejszą ilością funkcji i trochę inaczej wyglądający. Tak, jak radzisz wstawię do niego asystenta Google.

Myślałem też dodatkowo o module do rozpoznawania mowy

( http://uczymy.edu.pl/wp/blog/2015/03/25/arduino-slyszy-glosy/ ), aby reagował na takie komendy jak np. zatrzymanie się (ogólnie planuję go tak zaprogramować, żeby nie poruszał się szybko i chaotycznie, tylko co jakiś czas i powoli)

Jednak muszę znaleźć sobie wolny czas i przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.