Skocz do zawartości

STM32


sieciowiec

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Piszę z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zadania, pracujemy ZL27ARM, głównie chodzi o program:

Uruchomić przetwornik ADC1 w trybie ciągłym. W tym celu włączyć jego taktowanie (funkcja RCC_APB1PeriphClockCmd) a następnie skonfigurować jego pracę za pomocą funkcji ADC_Init.

tmp.ADC_Mode=ADC_Mode_Independent; tmp.ADC_ScanConvMode=DISABLE; tmp.ADC_ContinuousConvMode=ENABLE; tmp.ADC_ExternalTrigConv=ADC_ExternalTrigConv_None; tmp.ADC_DataAlign=ADC_DataAlign_Right; tmp.ADC_NbrOfChannel=1; ADC_Init(ADC1,&tmp); Następnie ustawić multiplekser przetwornika na kanał do którego podłączony jest potencjometr umieszczony pod LCD (funkcja ADC_RegularChannelConfig). Pozostałe parametry ustawić jak poniżej:

ADC_RegularChannelConfig(ADC1, xxx, 1, ADC_SampleTime_71Cycles5); Włączyć przetwornik (ADC_Cmd) oraz wyzwolić pierwszy pomiar przy pomocy funkcji ADC_SoftwareStartConvCmd. W pętli głównej odczytywać w odstępach jednosekundowych wartość z rejestru ADC1_DR i wyświetlać jego wartość na LCD. Do formatowania tekstu poznanej już funkcji spritnf oraz formatowania %X (postać szesnastkowa). Zmieniając nastawy potencjometru zaobserwować zmianę wyświetlanego wyniku pomiaru.

Jestem zupełnie zielony w tym. Czy ktoś móglby pomóc?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.