Skocz do zawartości

Inteligenty dom ze starą instalacją


pomier

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich serdecznie,

mam taki pomysł by przerobić instalację w domu na instalację arduino (inteligentną)

to nad czym się zastanawiam to jak to wszystko fajnie połączyć. Założenie jest takie że na przykładzie jednego pokoju chciałbym zrobić światło on/off za pomocą pilota od TV (to jest ok i do opanowania) dalej na ścianie mamy zwykły włącznik tego światła. Pomyślałem by ten włącznik zrobić na pstryczek "dzwonkowy" czyli klik ON i klik OFF i tu by był mini procek, dalej mamy żródło światła czyli żyrandol ze źródłem światła i tu dalej mamy arduino (procesor) odbierający ten sygnał. Wszystko fajnie działa ale pomyślałem by to podłączyć do PC na takim procku (arduino) gdzie będę mógł tym zarządzać przez internet. Pomyślałem by zrobić taki główny komputer komunikujący się z tym właśnie modułem od żyrandola i tu mam problem w moim myśleniu (może to być tylko problem mojego myślenia 🙂 żyrandol to WIFI serwer a pstryczek w ścianie to WIFI client. Jak to połączyć fajnie by dziadziało? pomyślałem o po łączeniu tego typu, pstryczek łączy się z głównym PC z ten PC steruje dalej z żyrandolem. Nie wiem tylko czy to zadziała. w ten sposób bym chciał podłączyć wszystkie pokoje w domu.

Zasilanie, wiem że nie zrobię tak prosto i przyjmuję zasilanie tych wszystkich modułów na baterii lub akumulatorku 6-12V do 1200 mA. na rok powinno wystarczyć 🙂 Zasilanie bateriami zmusza stara instaklacja bez większej przeróbki tego wszystkiego.

Moduły do zasilania to procek oraz moduł WIFI i parę podzespołów jak IR czy układy bez stykowe 220V (nie interesują mnie przekaźniki).

na koniec, czy da się to tak fajnie sparować i połączyć ? czyli trzy arduino razem? pstryczek, żyrandol, główny PC do zarządzania ?

Na początek chcę zacząć od sterowania żyrandolem za pomocą pilota od TV, dalej dodam WIFI i pstryczek w ścianie on/off ale typu klik jak dzwonek. on będzie musiał się łączyć z żyrandolem i pewnie za działa bez problemu. Potem na koniec połączę to z tym głównym PC do komunikacji ze wszystkimi modułami w domu (wszystkie żyrandole) bym mógł tym wszystkim sterować przez tel. lub interntet.

Tak naprawdę to mam tylko obawy czy takie trzy (pocki arduino) mogę podłączyć w jedno? dwa arduino nie ma problemu ale w moim myśleniu mam trzy takie układy !

Dzięki za odp. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.