Skocz do zawartości

PicoBlaze Simulator (Windows, Linux)


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

Cześć,

do prób, które chciałbym wykonać z programami dla PicoBlaze przydałby mi się symulator do którego można być załadować program napisany w assemblerze dla PicoBlaze i go przedebugować.

Część z opisanych narzędzi nie jest już dostępna (np. pBlazIDE czy openPICIDE).

Znalazłem tylko dwa projekty na Github'ie:

https://github.com/sc0ty/picoblaze

https://github.com/disconnect3d/PicoBlaze-simulator-ide

Może wiecie skąd można by pobrać jakąś wersję "pBlazIDE"?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

udało mi się znaleźć symulator 'pBlazeIDE' wersja 3.6 B który obsługuje także wersję PicoBlaze dla (Spartana 3). Działa bardzo fajnie nawet pod Windows 10. Program ten był zawsze rozprowadzany jako darmowy (bez żadnej gwarancji), co jest napisane w ="splash screen" i opcji About programu (firma mediatronix już nie istnieje). Myślę, że nie naruszam żadnych praw autorskich zamieszczając kopie tego programu.

W załączniku spakowany katalog z programem pBlazeIDE.

pBlazeIDE.zip

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

Mam nadzieję, że nadal aktywnie działasz na forum w tematach PicoBlaza i Elberta v2. Próbuję zaimplementować go w swoim układzie, dzięki Tobie i Elvisowi zacząłem wierzyć, że jest to możliwe do zrobienia.

Korzystam ze źródeł, które podawaliście i pBlazeIDE, które zamieściłeś w tym temacie. Niestety nie wiem jak poprawnie użyć tego środowiska. Użyłem kodu z https://ep.com.pl/files/3066.pdf. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam,

Lavrans

pico.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

przepraszam za odpowiedź z dużym opóźnieniem, ale ostatnio mam tak mało czasu, że zdarza mi się przeoczyć jakieś posty na forum.

Problemem jest, że ta wersja "pBlazeIDE" używa trochę zmodyfikowanej składni dla assemblera PicoBlaze. Zobacz ten post strona trzecia, tam opisuję dokładnie taki problem jak masz ty ze składnią assemblera:

 

Zobacz odpowiedź kolegi @JTyburski i podany przez niego link, tak masz dane na temat właściwej składni assemblera - musisz zgodnie z tym opisem lekko zmodyfikować program dla PicoBlaze, który chcesz użyć z symulatorem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia z projektem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.