Skocz do zawartości

Studia-mechatronika, automatyka i robotyka.


Bananera

Pomocna odpowiedź

Witam.

Planuje isc na studia na w/w kierunki. Znacie moze jakies dobre uczelnie z takimi kierunkami? Myslalem nad Wojskowej Akademii Technicznej, bo kusi mnie wczesne emeryturka i jest tam taki kierunek. Co wy o Tym myslicie i moze macie jakies rady, opinie, pomysly?

Link do komentarza
Share on other sites

Ten kierunek już masz na większości politechnik. Nawet na uniwersytetach zaczynają się pojawiać (np. UMK w Toruniu). Jesteś pewien, że po WAT zostajesz żołnierzem zawodowym tak od razu? A jeżeli tak to zwróć uwagę z jakim stopniem ukończysz szkołę. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Musiałbyś się zapisać na tzw. studia mundurowe:

http://www.wat.edu.pl/0100_a.php

moim zdaniem będzie trudno się dostać, bo bardzo mało miejsc... No i od razu podpisujesz pewnie "kontrakcik", powodzenia...

PS. A gdyby się nie udało to jest inna droga, trochę dłuższa. Mianowicie najpierw jakaś uczelnia a następnie szkoła podoficerska lub oficerska.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie będe zakladał nowego wątku, spytam się tutaj i czekam na odpowiedzi

kurde mam mętlik w głowie :/ jakie studia wybrać ;]

bo się zastanawiam między dwoma kierunkami

1) automatyka i robotyka...nie miałem nigdy styczności z elektroniką, czy coś podobnego :/, nawet podstaw nie znam...a wielu młodych ludzi(młodszych ode mnie o ok 3,4 lata...już wiedzą że jak idą na elektronikę czy mechatronikę to mogą spokojnie później na aotumatyke i robotykę...) obecnie bede( po wakacjach) w 4 klasie technikum informatycznego i chciałbym się przebranżowić, tylko czy nie za późno...nie mam podstaw w tej dziedzinie( chodzi o automatykę i robotykę)...

2) informatyka( zaocznie ) ale tutaj problem, bo tych informatyków jest coraz więcej :/ i też nie chciałbym przed kompem całego życia spędzić :/...tutaj to mnie kręci projektowanie stron www( php ) ale z tego będzie cieżko się utrzymać, mógłbym to np robić jako dodatkowa praca

może ktoś doradzi, odradzi 🙂? czekam na opinie wasze 🙂, jestem chętny je poznać 🙂...no chyba że macie jakieś inne ciekawe kierunku 🙂

na maturze mam zamiar zdawać

matma roz

ang podst

polak podst

może jeszcze coś, ale nei wiem ;]

Link do komentarza
Share on other sites

Powiem tak, nie jestem studentem jeszcze, ale moja siostra jest na automatyce i robotyce, a wcześniej uczęszczała do liceum o profilu informatycznym i też nie ma zielonego pojęcia o elektronice za to z programowaniem nie ma problemów. A co do mnie, heh, uczę się w technikum gastronomicznym i też zamierzam iść na automatykę i robotykę. Cóż ja mam rzec? 😉

Powinieneś zdawać jeszcze fizykę, bo jest chyba wymagana, zresztą masz podane takie informacje na każdej stronie uczelni. Polski i język obcy są najmniej ważne.

Link do komentarza
Share on other sites

a od czego byś mi proponował zacząć 🙂?

teraz przez wakacje zobaczę, jak mi się spodoba to pójdę na to, jak nie to chyba informatyka...ale chciałbym kiedyś coś fajnego stworzyć jak Ci goście z programu "Gadżety przyszłości" marzenia 😃:D

tzn na uczelniach mam albo fizyka albo matma np na AGH w Krakowie tak jest ;]

Link do komentarza
Share on other sites

2 lata temu napisałem tego posta z zapytaniem o studia a od wczoraj jestem studentem Politechniki Szczecińskiej, wydział inż. mechanicznej i mechatronicznej, na kierunku mechatronika 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.