Skocz do zawartości

Mechanika


manter2

Pomocna odpowiedź

Czesc

Jestem kompletnie zielony i dlatego pisze tutaj

O elektronice troche wiem ale nic o mechanice

(Jakies podstawy itp)

Wiec prosze was a byscie mi cos napisali na ten temat czy cos 😅

chodzi mi o nazwy 🙂

nazwy silnikow , czujnikow Itd.

Z gory Dziekuje 😉

Wiem jest zakladka mechanika ale napisalem to Tutaj

poniewaz jestem zielony i chodzi mi tylko o podstawy ;]

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Przede wszystkim dioda to nie forum o pokemonach, popraw proszę wielkość liter.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi mi o jakies Nazwy silnikow jakies podstawy itp!

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

W jakim celu piszesz każdy wyraz z dużej litery? Już ci pisałem, że to nie forum o pokemonach. Popraw to proszę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ehh po pierwsze jeśli chcesz zająć się robotyką musisz wiedzieć że to nie będzie cie kosztować 20zł tylko więcej. Po pierwsze przeczytaj wszystkie tematy znajdujące się na górze strony tzn dzisiaj wieczorem albo jutro bo dziś serwer przechodzi mały remont. Dalej jeśli chcesz się nauczyć elektroniki polecam ci kurs "Ośla łączka" http://sklep.avt.com.pl/p/pl/48759/elektroniczny+zestaw+edukacyjny.html tak jak mówie kurs nie jest tani ale będziesz posiadał już sporą wiedzę o elektronice i przy okazji będziesz miał już kilka części do budowy robotów.

A silniki mogą być to np. przerobione serwa modelarskie, silniki krokowe albo silniki DC. Ale to już zostawiam ekspertom bo sam nie mam zbyt dużej wiedzy o silnikach elektrycznych.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi Ci o dobre, markowe silniki, to szukaj firm Portescap, Maxon, Faulhaber. Zakładam jednak, że budżet najprawdopodobniej nie pozwoli Ci na ich zakup (choć zdarzają się przecenione sztuki z demontażu). Do napędów robotów tanim i wygodnym wyjściem są przerobione serwa modelarskie - można dostać na allegro nawet za mniej niż 20 zł sztuka (trzeba się trochę poczaić); możesz też wykorzystać silniki z różnych urządzeń typu cd-rom, ale wymagają one zrobienia zwykle od podstaw przekładni (mają wysokie obroty, ale słaby moment obrotowy) - co mimo wszystko odradzam początkującym bez doświadczenia (potrafi nieźle zniechęcić).

Alternatywą są tańsze silniki zakupione np. tutaj lub tutaj. Niektórzy sprowadzają też napędy z tej zagranicznej strony, ale trzeba się liczyć z kosztami wysyłki (najlepiej zamawiać więcej np. robiąc zrzutę ze znajomymi, lub wybierając również inne potrzebne części niedostępne w Polsce).

Silniki krokowe odradzam, bo początkujący mogą mieć problemy ze sterowaniem (wymagają specjalnych układów i innego sposobu sterowania niż zwykłe DC).

Najczęściej stosowane "czujniki" to transoptory odbiciowe np. TCRT5000, CNY70 do wykrywania linii kontrastującej z tłem, dalmierze tzw. SHARPy do wykrywania przeszkód - wszystko działa w paśmie podczerwieni, są też dalmierze działające na zasadzie sonaru wykorzystujące przetworniki ultradźwiękowe, a najprostsze czujniki to po prostu przełączniki tzw. krańcówki, wykrywające fizyczny kontakt z przeszkodą. Wykorzystuje się też czasami laserowe/diodowe czujniki wykrywania przesunięcia (stosowane np. w myszkach optycznych), ale wystarczy, że zapoznasz się z wymienionymi powyżej. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Na przyszłość sprecyzuj pytania, nauczyć się od zera musisz sam - forum jest po to, by rozwiewać ewentualne wątpliwości.

Aż dziwne, że chciało mi się produkować... Powodzenia

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.