Skocz do zawartości

Offset w MPU6050 - Błąd akcelerometru dla osi Z.


Dusi

Pomocna odpowiedź

Witam, 
mam pytanie odnośnie modułu GY-521 (mpu6050). Mianowicie dane z akcelerometru dla osi Z są przekłamane o wartość ok. -0,2 g. Tz. gdy trzymam układ poziomo otrzymuję 0,8 g, a gdy odwrócę układ o 180 stopni to mam 1,2 g. Więc różnica do 1 g wynosi 0,2. Czy mogę ująć to jako offset i po prostu "na sztywno" odjąć w programie ? 
W nocie jakoś nic na ten temat nie ma, ale na anglojęzycznych forach temat offsetu jest poruszany, głównie jako element, argument gotowej biblioteki do Arduino (piszę program w C na AT32). 
Takie same wyniki otrzymuję odpalając układ na Arduino na gotowcach. 
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedź, również tak pomyślałem, zamówiłem dodatkowy egzemplarz w niedzielę, ale poczta jak zwykle coś zawodzi..

Generalnie dane z akcelerometru (surowe z i2c) po podzieleniu przez współczynnik z ds (w zależności od czułości) powinny zawierać się w przedziale od 0 do 1g prawda ?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.