Skocz do zawartości

Home Assistant - Pi 3B+ Raspbian - autostart init.d - nie startuje WWW


haryb

Pomocna odpowiedź

Wczoraj zabrałem się za instalacje Home Assistant na moim Pi 3B + na którym mam system Raspbian (na którym mam kilka usług już postawionych jak bazy, serwery WWW, Domoticza).

Widziałem że Home Assistant rekomenduje Hasbiana lub HASS.IO ale oba wymagają instalacji zamiast Raspbiana czyli praktycznie instalacja czysta z obrazu  karcie SD, a mi zależy by to było na Rasbianie ponieważ potrzebuje tych różnych innych usług które już tam mam skonfigurowane. Wykonałem czynności dokładnie jak tutaj na tym filmie:

Instalcja przeszła praktycznie bez problemu, widzę że serwis w rasbianie wystartował i pracuje, ale jak chce wejść przez przeglądarkę do środowiska.

demon postawił przy starcie serwis:

pi@RasberryPi:~ $ service hass-daemon status
 hass-daemon.service - LSB: Home\ Assistant
   Loaded: loaded (/etc/init.d/hass-daemon; generated; vendor preset: enabled)
   Active: active (exited) since Sat 2018-10-27 13:51:39 CEST; 20min ago
     Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
   CGroup: /system.slice/hass-daemon.service

paź 27 13:51:20 RasberryPi systemd[1]: Starting LSB: Home\ Assistant...
paź 27 13:51:21 RasberryPi su[622]: Successful su for pi by root
paź 27 13:51:21 RasberryPi su[622]: + ??? root:pi
paź 27 13:51:22 RasberryPi su[622]: pam_unix(su:session): session opened for user pi by (uid=0)
paź 27 13:51:39 RasberryPi hass-daemon[619]: Starting service Done
paź 27 13:51:39 RasberryPi systemd[1]: Started LSB: Home\ Assistant.

Ale przez przeglądarkę nie da rady wejść bo ERR_CONNECTION_REFUSED. Jak ręcznie odpale hass to zaczyna wszystko śmigać - to znaczy mogę wejść przez przeglądarkę i zastanawiam się dlaczego nie rusza to automatycznie przez demona skoro w komencie startu ma też komende hass.

Dodam że w configuration.yml mam tą flagę enables fronted

Link do komentarza
Share on other sites

@haryb czy spróbowałeś na początku dla testu zatrzymać Domoticza i serwera WWW? Warto zacząć od takiego testu, przynajmniej będziesz wiedział czy to one wprowadzają jakieś zamieszanie (może coś się "gryzie")? Łatwiej będzie znaleźć przyczyny problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Od tego zacząłem że wyłączyłem serwer bazodanowy, Apache itp. Ale nie pomogło. Jednak udało mi się to ogarnąć.

Nie wiem dlaczego za pierwszym razem jak wykonałem komendę instalacji przez demona to się nie wykonała -czyli nie powtórzyła odpowiednich katalogów i nie pościągała zależności. Odpaliłem ją z palca i wszystko zaczął ściągać i budować ale to nie dało 100% rezultatu ponieważ i tak po starcie Pi nie wstawał front - serwis wstawał z demona ale front nie. U mnie pomogła jednak rzecz - troszkę inaczej zrobiłem niż na filmie chodzi dokładnie o zmianę usera w skrypcie demona. Domyślnie według dokumentacji jest:

RUN_AS="USER"

A na filmie gościu zmienia na root. Ja próbowałem tak zrobić i miałem raz root, później pi i cały czas nie wstawał front jakby nie do końca śmigały uprawnienia do wywołania komendy startu z odpowiednimi parametrami która jest zapisana w skrypcie. Więc przywróciłem tak jak oryginalnie było na USER i po starcie Pi ruszył i otworzył się port i przez przeglądarkę już można wejść na panel także zaczęło wszystko śmigać 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.