Skocz do zawartości

1Sheeld Text To Speech polskie znaki


Kacper1263

Pomocna odpowiedź

Witam,

Od pewnego czasu bawię 1Sheeld'em.
Mój aktualny projekt opiera się na sterowaniu głosem. Kiedy rozpoznawanie mowy oraz przetwarzanie tekstu na mowę odbywa się w języku angielskim wszystko jest OK. Problem zaczyna się kiedy chcę używać języka polskiego 😕.
Polskie słowa są jak najbardziej rozpoznawane chyba że zawierają polskie ogonki. Problem występuje podczas rozpoznawania mowy i zamiany tekstu na mowę. Jeśli podczas przetwarzania tekstu na mowę użyję polskich znaków to pojawią się one na telefonie jako znaki zapytania i zostaną źle odczytane.

Czy zna ktoś jakiś sposób na naprawę tego problemu?

Do kompilowania kodu używam programu Visual Studio 2017 i dodatku do obsługi Arduino: Visual Micro.
Płytka to Arduino UNO R3

Jeśli będzie potrzebny kod to go dorzucę.


Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak. Niestety bez skutku. Testowałem tez wszystko na iPhonie i problem jest identyczny. Sama aplikacja rozpoznaje polskie znaki podczas rozpoznawania mowy ponieważ pokazuję rozpoznane słowo w dolnej części ekranu. Jeśli wysyłam polskie znaki z Arduino do aplikacji to ta rozpoznaje je jako nieznane (znak zapytania w kwadracie).

Link do komentarza
Share on other sites

O to samo pytałeś na http://forum.arduinopolska.pl/watek-1sheeld-text-to-speech-polskie-znaki

Otrzymałeś odpowiedź. Dodam, że  znak zapytania w kwadracie, będziesz miał także gdy wysyłasz polskie znaki ale kodowanie będzie złe, np zamiast "iso-8859-2" wysyłasz "UTF-8". Arduino, wysyła pewnie w bliżej nieznanym standardzie, albo (co bardzo prawdopodobne) UTF-8 (sprawdź sobie), natomiast serwery obsługują przeważnie ISO-8859-2.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.