Skocz do zawartości

Zasilanie ATmega328


v_wojtekk_v

Pomocna odpowiedź

Witam,

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat mojej propozycji podłączenia zasilania do ATmegi328 na płytce uniwersalnej. SS połączenia w załączniku.

Czy takie połączenie jest prawidłowe? Czy muszę prowadzić od zasilania osobny przewód na drugą stronę mikrokontrolera potem dopiero kondensator ceramiczny i na końcu wpięcie się do nóżki avcc?

 

2018-10-30 (1).png

2018-10-30.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dobrze zrobiłeś. Oba piny GND powinny być ze sobą połączone krótkim drutem, np. pod scalakiem. Jeśli nie planujesz jakichś precyzyjnych pomiarów przetwornikiem ADC, to nawet możesz zrezygnować z dławika i po prostu połączyć AVCC z VCC. Za to - w przypadku gdy zasilanie dostarczasz z zewnątrz (zasilacz?) przez kabelek i gniazdko - na płytce brakuje jakiegoś większego kondensatora np. elektrolitu 10.. 22uF/10V wstawionego między Vcc a GND. Malutkie 100nF "zasypują" dziury powstałe przez bardzo szybkie i bardzo krótkie przełączanie bramek w procesorze (i są obowiązkowe), ale nie poradzą sobie ze spadkami na kabelku. Także kup i wstaw coś większego. Co to będzie za urządzenie? Jakieś zupełne początki (mruganie diodką?) czy masz w planach coś poważniejszego?

BTW: Uprzedzając naszego Admina: czy byłeś już w Powitalni?

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Czujnik jest cyfrowy, jakiś dostałem ze sterownika pieca,

wyświetlacz będzie dokładnie ten: https://pl.aliexpress.com/item/0-91-Cal-128x32-IIC-I2C-Bia-y-Niebieski-OLED-LCD-Modu-wy-wietlacza-DIY-SSD1306/32879702750.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da25c0fVmivcP

będzie jeden przycisk wyłączający alarm na 5 min.

zasada działania jest prosta, jeżeli temperatura osiąga 85 stopni C załącza się alarm sterowany mosfetem. na wyświetlaczu stale pokazywana jest temperatura, przycisk o którym mowa załącza osoba która już została poinformowana i podjęła działania by obniżyć temperaturę.

Edytowano przez v_wojtekk_v
Link do komentarza
Share on other sites

"..cyfrowy, jakiś dostałem ze sterownika.."

Musisz dokładnie wiedzieć jaki to czujnik żeby go dobrze podłączyć i obsłużyć. Wyświetlacz strasznie malutki (mam taki), ale do samej temperatury to pewnie wystarczy. Z czego będziesz to zasilał? Masz tam jakieś 230V doprowadzone w pobliże? Bo jeśli z baterii, to ten  wyświetlacz połknie ją w tydzień-dwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.