Skocz do zawartości

Mój projekt R.C. ROBOT ARM


anel

Pomocna odpowiedź

Ponieważ to jest pierwszy mój post na forum Diody, chciałem was wszystkich przywitać.

Do napisania tego postu skłoniło mnie to iż w przypływie wolnego czasu (urlop) wykonałem model ranienia robota.

Ramie wykonane z elementów które akurat zostały po remoncie tj. części paneli podłogowych,sklejka 4mm , oraz kółka zębate kasety wideo VHS C,oraz laminat PCB.

Do napędu służą serwonapędy modelarskie Tower pro SG-5010 5szt,oraz 2 mocniejsze serwa tej samej firmy niestety modelu nie pamiętam , i 1szt Hitec HS-311.

Ramie standardowo posiada 4 stopnie swobody plus chwytak, a po przezbrojeniu 5 plus chwytak.

Kontrolerem pierwotnie był NE-041, ale niestety nie był dobry, a teraz jest SK-18 i jest rewelacyjny film na końcu postu jest z kontrolerem SK-18.

Oto fotki

1

IMG_4aa533b488b558664.jpg

2

IMG_4aa5340fe35ab7354.jpg

3

IMG_4aa5343d40bfd114.jpg

4

IMG_4aa534604e13c2211.jpg

a to opcjonalny piąty stopień swobody

IMG_4aa534815e4d37857.jpg

a tu na szybko nakręcony filmik z działania

Pozdrawiam Robert

IMG_4aa533829ea681152.thumb.jpg.7c9564f9f529f09c468b0eb76c56a05b.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Bardzo eleganckie wykonanie 🙂

Zawsze mnie zastanawialo przy tych pokazach z pudelkami od zapalek itp - to jest jakos na sztywno zaprogramowane? Znaczy wczesniej naklepales sie i metoda prob i bledow dobrales 'wspolrzedne' gdzie ma ramie chwytac kolejne pudelka i je przenosic?

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo eleganckie wykonanie 🙂

Zawsze mnie zastanawialo przy tych pokazach z pudelkami od zapalek itp - to jest jakos na sztywno zaprogramowane? Znaczy wczesniej naklepales sie i metoda prob i bledow dobrales 'wspolrzedne' gdzie ma ramie chwytac kolejne pudelka i je przenosic?

Więc tak

Ustawiasz pudełka,klocki w programie ręcznie wykonujesz poszczególne ruchy ramion i po zapamiętaniu wszystkich zapisujesz .

A potem to już w automacie .

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo eleganckie wykonanie 🙂

Zawsze mnie zastanawialo przy tych pokazach z pudelkami od zapalek itp - to jest jakos na sztywno zaprogramowane? Znaczy wczesniej naklepales sie i metoda prob i bledow dobrales 'wspolrzedne' gdzie ma ramie chwytac kolejne pudelka i je przenosic?

Więc tak

Ustawiasz pudełka,klocki w programie ręcznie wykonujesz poszczególne ruchy ramion i po zapamiętaniu wszystkich zapisujesz .

A potem to już w automacie .

czyli tak wlasnie jak myslalem 😉 - dzieki

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam wszystkich ! gdyż pisze na forum "diody" po raz pierwszy .

Bardzo podoba mi się twoja ręka pod względem technicznym -do tego stopnia że zmobilizowała mnie do rejestracji w serwisie.

Najbardziej zaciekawiła mnie konstrukcja kleszczy. Jak byś mógł ją bardziej opisać to bym był wdzięczny.

Czy możesz podpowiedzieć jakie serwa gdzie stosować /o jakiej sile/ i jaki ciężar jest wstanie podnieść twój Robot Arm?

I ostatnie moje pytanie -choć nie wiem czy uda mi się sprecyzować: dlaczego nie połączyłeś serw tzw. podłogą aby pracowały przeciwstawnie ? Czy wynikło to to ze sterownika SK18 ? Czy innego powodu?

PS.

Chciałbym być tak zorganizowany że by po remoncie jeszcze stworzyć taką konstrukcje, tym bardziej ciekawą że zrobioną z resztek.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.